Menu

Audi najszybsze w przerwanej przez czerwoną flagę sesji rozgrzewkowej

Audi Sport Team Joest #7

Andre Lotterer z zespołu Audi zanotował najlepszy czas podczas skróconej przez czerwoną flagę sesji rozgrzewkowej Le Mans.

Lotterer uzyskał wynik 3:25.880 po przejechaniu siedmiu okrążeń za kierownicą R18 e-tron quattro. Na drugiej pozycji znalazł się Kamui Kobayashi, prowadzący Toyotę #6, a za Japończykiem finiszował Marc Lieb wraz z Porsche 919 Hybrid #2. Obaj zawodnicy zdołali wykonać po zaledwie cztery okrążenia.

W 45 minucie sesji pojawiła się czerwona flaga w wyniku problemów samochodu Ligier-Nissan zespołu Panis Barthez Competition. Paul Loup Chatin uderzył w bariery w Porsche Curves po tym jak stracił kontrolę na plamie oleju.

Sesja została wznowiona na 22 minuty przed końcem, jednak po chwili dyrektor wyścigowy wywołał kolejną czerwoną flagę. David Cheng uderzył z impetem w ścianę po najechaniu na wodę w zakręcie Indianapolis, co zakończyło przedwcześnie warm-up.

Zwycięzca kwalifikacji, Rene Rast, uzyskał najlepszy czas – 3:40.724 – w klasie LMP2. Kierowca swój wynik zanotował na pierwszym okrążeniu tuż po zakończeniu pierwszego okresu czerwonej flagi.

Podobna sytuacja miała miejsce wśród samochodów GTE Pro – w sesji rozgrzewkowej najszybszy okazał się Dirk Muller w Fordzie (tryumfator kwalifikacji), który za sprawą rezultatu 3:57.397 okazał się o półtorej sekundy szybszy od Richiego Stanaway’a w Aston Martinie.

W GTE Am, Patrick Long figurował z najleszym wynikiem. Z kolei siostrzany skład Proton Competition zamierza dokonać zmiany wśród kierowców, ponieważ Cooper MacNeil zachorował w nocy.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE