Menu

Siedem załóg cofniętych na koniec stawki po złamaniu regulaminu Le Mans

ByKolles Racing #4

Organizatorzy 24 godzinnego wyścigu Le Mans poinformowali, że siedem załóg zostanie przeniesiona na koniec stawki za niestosowanie się do przepisów dotyczących minimalnego czasu okrążenia podczas kwalifikacji, jak i zakończonych nocnych okrążeń.

Siedem samochodów wystartuje w kolejności wywalczonej w sesjach kwalifikacyjnych, jednak zajmą pozycje od 54. do 60.

Na koniec stawki zostały cofnięte załogi: #4 ByKooles CLM / P1, #27 SMP Racing BR01, #28 Pegasus Racing Morgan, #30 ESM Ligier, #22 So24! by Lombard Ligier, #40 Krohn Racing Ligier i #63 Corvette.

Dyrekcja wyścigowa stwierdziła, że Simon Trummer z prototypu oznaczonego numerem #4, Maurizio Mediani z #27 i Antonio Garcia z #63 nie pokonali minimalnej liczby pięciu nocnych okrążeń podczas środowych i czwartkowych kwalifikacji na torze De La Sarthe.

Minimalnych czasów okrążeń nie pokonali natomiast Simon Trummer (#4), Ed Brown (#30), Tracy Krohn (#40), Erik Maris (#22) i Remy Striebig (#28), co również poskutkowało cofnięciem na koniec stawki 24 godzinnego wyścigu Le Mans.

Według regulacji Le Mans, żaden z wymienionych wyżej kierowców, nie może wystartować jako pierwszy do całodobowej rywalizacji, która ruszy o godzinie 15:00.

Image © ByKolles Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE