Menu

Ford GT #68 i Risi Competizione #82 ukarane po wyścigu Le Mans

Ford GT Chip Ganassi USA #68

Zwycięzca 24 godzinnego wyścigu Le Mans Ford Chip Ganassi USA #68, podobnie jak ekipa Risi Competizione #82, otrzymały kary po całodobowych zmaganiach w Le Mans, po protestach wymierzonych przeciwko sobie.

Zwycięski Ford oznaczony numerem #68, którym rywalizowali Dirk Muller, Joey Hand i Sebastien Bourdais, otrzymali karę dodania 50 sekund do ostatecznego czasu rywalizacji, po proteście zespołu Risi, który poinformował o przekroczeniu prędkości przez amerykański skład w wolnej strefie na torze. Dodatkowo sędziowie ukarali amerykański skład dwudziestoma sekundami kary za niepoprawnie działające czujniki prędkości kół.

Wszystko wskazywało na to, że zespół Risi Competizione, w którym ścigali się Giancarlo Fisichella, Toni Vilander i Mateo Malucelli zwyciężą w 24 godzinnym klasyku, jednak protest złożony przez zespół Chip Ganassi USA spowodował, że włoski zespół otrzymał karę dodania dwudziestu sekund do swojego czasu rywalizacji i 5000 euro kary.

Powodem ukarania stajni Risi Competizione #82 był jeden z paneli bocznych pokazujący pozycję lidera, który nie działał prawidłowo. Zespół podczas wyścigu został wezwany na usunięcie usterki, jednak finalnie zespołowi nie udało się naprawić panelu.

Wygrana ponownie trafiła w ręce zespołu Ford GT z numerem #68, natomiast na drugą lokatę powróciła ekipa Risi #82, której strata wyniosła jedynie 10.2 sekundy.

Na trzeciej lokacie pozostał zespół Forda oznaczony numerem #69 i zbliżył się do drugiego Risi na jedyne 4.6 sekundy.

Image © Drew Gibson

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE