Menu

Światowa Rada Sportów Motorowych potwierdza datę przyszłorocznego 24h wyścigu Le Mans

Le Mans 2016

Światowa Rada Sportów Motorowych potwierdziła datę przyszłorocznego 24 godzinnego wyścigu Le Mans na torze Circuit de la Sarthe.

Przyszłoroczne zmagania w legendarnej rywalizacji na ponad trzynastokilometrowym torze Circuit de la Sarthe zostały zaplanowane na 17-18 czerwca, natomiast treningi i trzy sesje kwalifikacyjne odbędą się w środę i czwartek - 14-15 czerwca.

Na dwa tygodnie przed wyścigiem, w dniu 4 czerwca, odbędą się oficjalne testy, podczas których kierowcy wraz z zespołami będą mieli jedyną szansę aby przetestować swoje maszyny na torze Circuit de la Sarthe, który w większości to publiczne drogi, zamykane jedynie na czas testów i wyścigu.

Światowa Rada Sportów Motorowych nie poinformowała jednak o pełnym kalendarzu Długodystansowych Mistrzostw Świata, który zostanie zatwierdzony w późniejszym terminie.

WMSC potwierdza zmiany dla prywatnych zespołów startujących w klasie LMP1

Na konferencji prasowej w Le Mans, ACO ujawniło zatwierdzenie szeregu zmian dla prywatnych zespołów z klasy LMP1-L.

Od kolejnego sezonu prototypy LMP1-L będą posiadały szersze tylne skrzydła, poszerzoną przednią część karoserii, tylko jeden przepływomierz paliwa, brak urządzenia ustalającego moment obrotowy silnika, brak ograniczeń w ilości silników na sezon oraz ich ilość.

Zmianie uległa także minimalna waga prototypów LMP1-L, która na sezon 2017 wynosić będzie 830 kg, a nie 855 kilogramów, jak do tej pory.

Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE