Menu

Jose Maria Lopez łączony z FIA WEC i Formułą E

Jose Maria Lopez

Jose Maria Lopez, kierowca Citroena i dwukrotny mistrz WTCC, może opuścić Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych z końcem tegorocznego sezonu.

Argentyńczyk, który w WTCC zadebiutował w 2013 roku, podczas debiutującej rundy na torze Termas de Rio Hondo, w sezonach 2014 i 2015 startował w barwach Citroena, z którym zdobył dwa mistrzostwa świata, może opuścić WTCC i od przyszłorocznego sezonu rozpocząć walkę w WEC i Formule E.

Ben Constanduros, były prezenter WTCC, a teraz pracownik FIA WEC, poinformował na jednym ze swoich profilów społecznościowych, że Jose Maria Lopez opuści WTCC i od nowego sezonu wystartuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Formuły E.

Jose Maria Lopez jest wiązany ze startami w ekipie Toyota Gazoo Racing w FIA WEC i DS Virgin Racing w Formule E.

Sam zainteresowany poinformował, że na chwilę obecną nie planuje ogłaszać swoich planów na sezon 2017.

Na chwilę obecną nie będziemy o niczym informować - powiedział Jose Maria Lopez dla TouringCarTimes, podczas rywalizacji na torze Vila Real w Portugalii. Nie sądzę, abyśmy ogłaszali cokolwiek do końca sezonu.

Argentyńczyk obecnie plasuje się na pierwszej lokacie w WTCC z przewagą 101 punktów nad drugim w zestawieniu Tiago Monteiro, na pięć rund przed zakończeniem sezonu 2016 WTCC.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE