Menu

Alex Brundle dołącza do zespołu G-Drive Racing na pozostałą część sezonu FIA WEC

G-Drive Racing

Alex Brundle dołączy do zespołu G-Drive Racing na pozostałą część sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata w prototypie #26 Oreca 05-Nissan, począwszy od kolejnej rundy, która odbędzie się na torze Nurburgring.

Brundle w zespole G-Drive Racing zastąpi Willa Stevensa, który wystartował z zespołem podczas Le Mans, a na kolejne rundy powróci do swojej ekipy Manor.

Brytyjczyk podczas rywalizacji w FIA WEC w 2013 roku zdobył drugą lokatę w klasie LMP2, a także wystartował w tegorocznej edycji Le Mans.

Cieszę się, że będę mógł rywalizować dla G-Drive Racing w ostatnich sześciu wyścigach FIA WEC, zwłaszcza z niezwykle mocnym pakietem, który zespół przygotował na ten sezon - powiedział Brundle.

To będzie prawdziwy zaszczyt pracować z zespołem, który dowiódł, że jest jednym z najlepszych ekipy w wyścigach długodystansowych na całym świecie.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu Rene i tempie Romana, myślę, że będziemy tworzyć mocne połączenie, aby zapewnić dobre wyniki na pozostałą część sezonu - dodał Brytyjczyk.

Zadowolony z pozyskania takiego zawodnika jest szef zespołu G-Drive Racing Sam Hignett, który przyznał, że jest to jeden z najlepszych brytyjskich kierowców w seriach długodystansowych.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc powitać Alexa w zespole - powiedział szef ekipy G-Drive Racing Sam Hignett.

Jego atrybuty, które są na najwyższym poziomie w seriach długodystansowych były znane zespołowi od dłuższego czasu, a on niewątpliwie jest jednym z najlepszych brytyjskich kierowców samochodów sportowych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy go w zespole i wierzymy, że jest główną perspektywą na przyszłość.

Image © G-Drive Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE