Menu

Lewis Williamson zadebiutuje w FIA WEC z zespołem Strakka Racing na torze Nurburgring

Lewis Williamson / Strakka Racing

Lewis Williamson, były kierowca serii GP3 i Formuły Renault 3.5, zadebiutuje w tym miesiącu w prototypie LMP2, podczas sześciogodzinnej rywalizacji na torze Nurburgring w ramach Długodystansowych Mistrzostw Świata - FIA WEC.

Dwudziestosześcioletni Brytyjczyk, który obecnie rywalizuje w barwach zespołu Strakka Racing w Renault Sport Trophy Championship, zasiądzie do prototypu LMP2 Gibson 015S i będzie partnerował Johnny’emu Kane’owi i Nickowi Leventisowi.

Nie ulega wątpliwości, że jest to ogromna szansa dla mnie. Zespół Strakka dał mi szansę, której dostąpiło niewielu kierowców i zamierzam wyciągnąć z tego jak najwięcej - powiedział Williamson.

Spisywałem się dobrze w przeszłości na torze Nurburgring, zdobywając druga lokatę w serii GP3, a Gibson był najszybszym samochodem w zeszłorocznych testach, więc liczę na dobry rezultat.

Pogoda zawsze odgrywała ważną rolę na Nurburgringu - w zeszłym roku było gorąco - natomiast wiem, że może być mglisto i padać deszcz. Nie wiesz tego po prostu - dodał Brytyjczyk.

Jesteśmy w trakcie analizowania wszystkich opcji na rok 2017; naszego programu wyścigowego, kierowców i wielu innych rzeczy - wyjaśnił szef zespołu Dan Walmsley.

Czuliśmy, że możemy skorzystać w ten weekend i umieścić Lewisa w prototypie w ten weekend. Chcemy ocenić jego występ w LMP2.

Jego tempo w R.S.01, jego podejście w symulatorze i jego wysiłki w fabryce są godne występu w WEC. Chcemy zobaczyć jak sobie poradzi.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE