Menu

Davidson nie wystartuje w wyścigu na torze Autodrom Hermanos Rodriguez

Anthony Davidson / Toyota Gazoo Racing

Anthony Davidson z Toyota Gazoo Racing nie weźmie udziału w sześciogodzinnej rywalizacji Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Autodromo Hermanos Rodriguez, poinformował japoński zespół.

Brytyjczyk podczas sesji testowej na torze Magny-Cours, która odbyła się w zeszłym miesiącu, doznał posiniaczenia żeber. Kierowca zespołu Toyota Gazoo Racing pojawił się w Meksyku, aby wziąć udział w sobotnim wyścigu, jednak przejechane kilka okrążeń podczas czwartkowego testu potwierdziły, że jazda na pełnych możliwościach nie jest dobrym krokiem.

Zespół Toyota oraz sam zawodnik podjęli wspólną decyzję o braku startu Brytyjczyka w Meksyku, w celu zapewnienia, że będzie on w pełni sprawny na kolejną rundę FIA WEC, która odbędzie się za dwa tygodnie na torze Circuit of the Americas w Stanach Zjednoczonych.

Prototypem LMP1 TS050 Hybrid oznaczonym numerem #5 będą rywalizować jedynie Sebastien Buemi i Kazuki Nakajima, kierowcy zespołowi Anthony Davidsona.

To rozczarowujące, przyjechać tutaj, a następnie nie być w stanie się ścigać, jednak jest to dobra decyzja - przyznał Anthony Davidson.

Podczas poranka nie czułem się komfortowo w samochodzie i nie ma sensu podejmować ryzyka, zwłaszcza, że zbliża się wyścig w Austin.

Problemem nie jest, aby rywalizować na tym torze w dwójkę, jednak nie byłoby to możliwe w Austin, czego powodem są wysokie temperatury. Przez resztę weekendu będę natomiast sfrustrowanym widzem, ale wiem, że Sebastien i Kazuki wykonają dobrą robotę - dodał Brytyjczyk.

Image © Toyota Motorsport GmbH

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE