Menu

Audi najszybsze w pierwszym treningu 6 Hours of Mexico

Audi Sport Team Joest #7

Zespół Audi Sport Team Joest okazał się najszybszy podczas pierwszej sesji treningowej sześciogodzinnej rundy FIA WEC na torze Autodromo Hermanos Rodriguez, pozostawiając za sobą najgroźniejszego rywala ekipę Porsche.

Najszybszym czasem podczas pierwszego treningu popisał się Andre Lotterer ze składu oznaczonego numerem #7, który nowy obiekt w kalendarzu FIA WEC pokonał w czasie 1:26.705, co pozwoliło wyprzedzić siostrzany skład o 0.194 sekundy.

Na trzeciej i czwartej pozycji znalazły się obie ekipy Porsche #1 przed #2, które do najszybszego Audi straciły odpowiednio 0.243 sekundy i równe pół sekundy.

Czołową piątkę uzupełnił natomiast zespół Toyota Gazoo Racing i skład z numerem #5 (Sebastien Buemi i Kazuki Nakajima), który osiągnął czas w postaci 1:27.901, jednak ich strata do lidera treningu wyniosła aż 1.196 sekundy.

W klasie LMP2 najszybszym okazał się Richard Bradley z zespołu Manor #44, który swoje najszybszy okrążenie pokonał w czasie 1:36.755, co pozwoliło wyprzedzić zespół Extreme Speed Motorsports #31 o 0.125 sekundy i trzeci w zestawieniu G-Drive Racing #26 o kolejne 0.262 sekundy.

Skład zespołu Manor #44 pokonał jednakże tylko dziesięć okrążeń na początku sesji, czego przyczyną była awaria skrzyni biegów, która przyczyniła się do pozostania składu w garażu.

W LMGTE Pro najszybsze tempo ustanowił natomiast zespół Aston Martin i skład oznaczony numerem #95, który wykręcił czas w postaci 1:40.685 i wyprzedził drugi w zestawieniu zespół AF Corse #51 o 0.770 sekundy.

Najszybszym w klasie LMGTE Am był Adam Carroll z zespołu Gulf Racing.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE