Menu

Anthony Davidson na starcie sześciogodzinnego wyścigu na torze Circuit of the Americas

Anthony Davidson / Toyota Gazoo Racing

Anthony Davidson z zespołu Toyota Gazoo Racing powróci to prototypu LMP1 na sześciogodzinną rywalizację na torze Circuit od the Americas, która odbędzie się w nadchodzący weekend.

Brytyjczyk podczas rundy na torze Autodromo Hermanos Rodriguez i krótkim okresie testowym, zrezygnował z wyścigu, czego powodem była kontuzja żeber, której nabawił się podczas testów na torze Paul Ricard sześć tygodni temu.

Były mistrz świata powróci jednak do prototypu Toyoty oznaczonego numerem #5 i będzie partnerował Sebastienowi Buemiemu i Kauzki Nakajimie, podobnie jak w poprzednich rundach sezonu FIA WEC.

Cieszę się z powrotu do samochodu - powiedział Davidson. Oczywiście było to frustrujące być poza wyścigiem w Meksyku, ale była to słuszna decyzja.

W przeciwieństwie do większości urazów, najgorszą rzeczą dla żeber jest spanie. Leżenie na boku w łóżku pogarsza sprawę. Najlepszym wyjściem jest stanie i niewielki ruch.

To jest dziwna część ciała. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to pokonywanie wysokich krawężników i docisk do karbonowego fotela - nie jest to miłe - dodał Brytyjczyk.

Image © Toyota Motorsport GmbH

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE