Menu

Van der Garde, Giovinazzi i Gelael dołączają do zespołu Tequila Patron ESM w FIA WEC

Tequila Patron ESM #30

Guido van der Garde, Antonio Giovinazzi i Sean Gelael wezmą udział w pozostałych rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata i będą rywalizować w barwach zespołu Tequila Patron ESM #30.

Wcześniej, w obecnym sezonie wyścigowym, autem oznaczonym numerem #30 jeździli Scott Sharp, Ed Brown, Joannes van Overbbek.

Prócz zmiany kierowców, zespół ESM zyskał także nowego sponsora, którym została firma Jagonya Ayam.

Jagonya Ayam wyraziło zainteresowanie programem LMP2, a my już wcześniej mieliśmy samochód, zespół i zapewniony start w całym sezonie – powiedział szef zespołu ESM Sharp.

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią programu z profesjonalnym zespołem takim jak Tequila Patron ESM. Samochód wygląda konkurencyjnie i jesteśmy przekonani, że nasza kadra dołoży wszelkich starań podczas każdej sesji – powiedział menedżer sportowy Jagonya Ayam, Francesco Principe.

Van der Garde ścigał się już w tym roku w zespole G-Drive w Europejskiej Serii Le Mans, w tym również w słynnym wyścigu Le Mans 24 Godziny. Z kolei Antonio Giovinazzi i Sean Gelael to kierowcy GP2. Giovinazzi na dwa wyścigi przed końcem ma 10 punktów straty do kolegi z zespołu Prema Racing, Pierre’a Gasly’ego w walce o tytuł mistrzowski. Włoch wraz z Gelaelem już ścigał się w azjatyckiej serii Le Mans.

Żadna z rund WEC nie będzie kolidować z występami kierowców w GP2.

W drugim aucie oznaczonym #31 Tequila Patron ESM Ligier nadal będą jeździć Ryan Danziel, Pipo Derani oraz Chris Cumming.

Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE