Menu

FIA WEC publikuje prowizoryczny kalendarz wyścigowy na sezon 2017

6 Hours of Silverstone 2016

Tor Silverstone, po raz kolejny, otworzy rywalizację Długodystansowych Mistrzostw Świata w sezonie 2017, czego potwierdzeniem jest opublikowany prowizoryczny kalendarz przez Komisję Długodystansową pod przewodnictwem Sir Lindsaya Owen-Jonesa, w czwartek popołudniu.

Podobnie jak w obecnym sezonie wyścigowym, kierowcy wraz z zespołami będą rywalizować w dziewięciu rundach rozpoczynając sezon na torze Silverstone, a kończąc w Bahrajnie na torze Sakhir, z wizytą w połowie sezonu w Le Mans.

Dodatkiem do przyszłorocznego kalendarza będzie dwudniowy prolog, jednak tym razem odbędzie się w świątyni prędkości na torze Monza, a nie jak w poprzednich sezonach na Paul Ricard.

Wszystkie wyścigi w przyszłorocznym sezonie będą trwały sześć godzin, jednak z pominięciem wyścigu Le Mans, który potrwa dwadzieścia cztery godziny.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z utrzymania tego poziomu stabilności w okresie pięciu lat w FIA WEC, aż do tej pory, a nasz kalendarz na sezon 2017 pozwala nam nadal opierać się na tradycji wyścigów długodystansowych na całym świecie - powiedział Pierre Fillon, przewodniczący ACO.

Nasza rosnąca liczba fanów z roku na rok jest dowodem, że powrót do tych samych miejsc o podobnej porze roku, zachęca ludzi do uczestnictwa i zabierania swoich przyjaciół, aby cieszyć się rozrywką i dostępem jaki oferuje WEC.

Dwudziesto-cztero godzinnego wyścigu Le Mans nie trzeba przedstawiać, ale wiemy, że widzowie w krajach takich jak Meksyk mogą powiększyć swoją wiedzę i zainteresowanie.

Czekamy na ekscytujący sezon 2017 rozpoczynając od naszej pierwszej wizyty we Włoszech - dodał.

Możliwość rozpoczęcia sezonu na torze Monza jest tym, co zadowoli zawodników, kibiców i media - powiedział Gerard Neveu, szef Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Mamy nadzieję, że nasz kalendarz nie tylko spełnia oczekiwania i wymagania wszystkich naszych partnerów i konkurentów, jak również sens ekonomiczny i logistyczny, ale również wpisuje się w coraz większą liczbę wydarzeń poszczególnych organizatorów.

Kalendarz w najbliższych dniach zostanie przedstawiony Światowej Radzie Sportów Motorowych.

Prowizoryczny kalendarz na sezon 2017:

1 The WEC Prologue, Monza 24-25 Marca
2 6 Hours of Silverstone 16 Kwietnia
3 WEC 6 Hours of Spa-Francorchamps 06 Maja
4 24 Hours of Le Mans 17-18 Czerwca
5 6 Hours of Nürburgring 16 Lipca
6 6 Hours of Mexico 03 Września
7 6 Hours of Circuit of the Americas 16 Września
8 6 Hours of Fuji 15 Października
9 6 Hours of Shanghai 05 Listopada
10 6 Hours of Bahrain 18 Listopada
Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE