Menu

BMW w Długodystansowych Mistrzostwach Świata od sezonu 2018

BMW M6 GTLM

BMW dołączy do Długodystansowych Mistrzostw Świata od sezonu 2018, jak również będzie technicznym partnerem zespołu MS Amlin Andretti w Formule E.

Niemiecka marka z Bawarii po raz ostatni ścigała się w Le Mans w 2011 roku, przed powstaniem Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. BMW zamierza jednak powrócić do rywalizacji wytrzymałościowej i wystawić swój skład w FIA WEC w klasie LMGTE Pro.

Prócz rywalizacji w FIA WEC oraz partnerstwu w Formule E, BMW będzie nadal kontynuować swoją przygodę w DTM, jak również IMSA WeatherTech Sportscar Championship w Stanach Zjednoczonych.

Plan zakłada wejście do Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w sezonie 2018 - czytamy w wydanym przez BMW oświadczeniu. Punktem kulminacyjnym tych mistrzostw jest 24-godzinny wyścig Le Mans. BMW osiągnęło zwycięstwo w tym wyścigu w 1999 roku z otwartym prototypem BMW v12 LMR.

Od powstania w 2012 roku, mistrzostwa odniosły pozytywny rozwój, otwierając nowe ścieżki w wielu aspektach i zdobyły wielu fanów.

Dalsze szczegóły, takie jak model samochodu oraz załoga, która będzie za to odpowiedzialna, zostaną potwierdzone i ogłoszone w ciągu najbliższych miesięcy.

Dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt powiedział: To fantastyczne, że Grupa BMW będzie jeszcze bardziej widoczna i reprezentowana we wszystkich istotnych obszarach.

Będziemy nadal koncentrować się na Europie w DTM i czekamy na kontynuację i niezwykle bliską konkurencję z innymi producentami w nadchodzących latach.

Począwszy od sezonu 2018, chcemy jednak dalej rozwijać naszą działalność w wyścigach GT i konkurować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC, jak również IMSA WeatherTech Sportscar Championship.

Dotyczy to oczywiście także naszego powrotu do Le Mans, czego się nie mogę szczególnie doczekać. Sposób, w jaki WEC się tak dobrze rozwinęło sprawia, że jesteśmy przekonani, iż istnieje przyszłość dla wyścigów GT - dodał.

BMW potwierdziło również zaangażowanie się w Formułę E i techniczne partnerstwo z zespołem Amlin Andretti, co zostanie sfinalizowane dwuletnim kontraktem.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE