Menu

Strakka Racing opuszcza dwa ostatnie wyścigi sezonu FIA WEC

Strakka Racing #42

Zespół Strakka Racing nie wystartuje w dwóch ostatnich rundach Długodystansowych Mistrzostw Świata, czego powodem są problemy techniczne z jednostką napędową, po ostatniej rywalizacji na torze Fuji.

Brytyjski zespół w składzie Jonny Kane i Lewis Williamson, zakończył rywalizację na torze Fuji na szóstej lokacie w klasie LMP2, jednak w drugiej części wyścigu mocno zwolnił, przez co stracił dużo czasu.

Zespół po zakończeniu rywalizacji wykrył jednak problem z jednostką napędową, który uniemożliwi jej wykorzystanie w kolejnych dwóch wyścigach.

Ekipa Strakka Racing nie będzie mogła również, zgodnie z regulaminem, skorzystać z kolejnego silnika, czego powodem jest brak alokacji nowej jednostki, a wykorzystanie kolejnej wiązałoby się z karą w Bahrajnie i brakiem startu w Chinach z powodu braku możliwości jej dostarczenia na tor Shanghai International.

Dan Walmsley, szef zespołu Strakka Racing przyznał, że zespół mógłby ostatecznie wyruszyć do Bahrajnu i pojawić się na starcie w ostatnim wyścigu sezonu, jednak kara za użycie nad programowego silnika wiązałaby się ze startem z odległej pozycji.

To bardzo smutne, że nie będziemy w stanie ukończyć mistrzostw z powodu problemów, które są poza naszą kontrolą - powiedział Walmsley.

Chciałbym podziękować organizatorom WEC, zespołowi od spraw logistyki i inżynierom Gibsona za ich wysiłki, abyśmy mogli wrócić na tor, jednak to nie było możliwe, aby dostarczyć silnik do Chin i zostać ukaranym w Bahrajnie, gdzie znaleźlibyśmy się daleko od stawki LMP2.

Rozważyliśmy wszystkie opcje, w tym pożyczenie silnika od innego zespołu, jednak konkretny zestaw montażowy dla silnika Gibson i fakt, że nadal musielibyśmy otrzymać karę oznaczało, że musieliśmy podjąć trudną decyzję, aby się nie ścigać.

Chcielibyśmy przeprosić naszych sponsorów, kibiców i sympatyków za nasz brak na wyścigach, jednak wkrótce ogłosimy nasze plany na sezon 2017.

Brak zespołu Strakka Racing na starcie w Chinach i Bahrajnie oznacza, że stawka zespołów w klasie LMP2 spadła do jedynie dziesięciu, natomiast całej stawki do trzydziestu jeden samochodów.

Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE