Menu

Will Stevens ponownie w prototypie G-Drive Racing na torze w Szanghaju

G-Drive Racing #26

Will Stevens ponownie stanie na starcie sześciogodzinnego wyścigu w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i po raz kolejny zmierzy się w klasie LMP2 wraz z zespołem G-Drive Racing, dla którego rywalizował na torze Fuji w Japonii.

Brytyjczyk na torze Fuji w rosyjskim zespole zastąpił Rene Rasta, który rywalizował od początku tegorocznego sezonu, jednak możliwość wystartowania w serii DTM, w zastępstwie Mattiasa Ekstroma, spowodowało, że ekipa G-Drive Racing musiała znaleźć zastępstwo.

Niemieckiego kierowcy zabraknie także w kolejnej rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze w Szanghaju, czego powodem jest poród małżonki, jednak Rast powróci na ostatnią rundę, która odbędzie się w Bahrajnie.

Stevens po raz kolejny będzie rywalizował wraz z Alexem Brundlem oraz Romanem Rusinovem w prototypie LMP2 Oreca 05-Nissan i liczy na kolejny świetny wynik, po zwycięstwie na japońskim obiekcie.

Czekam z niecierpliwością na kontynuację, po naszym świetnym wyniku na Fuji - powiedział Will Stevens.

Klasa LMP2 w tym roku, jest bardzo konkurencyjna, ale zespół G-Drive Racing pokazał wielokrotnie, że ma dobre tempo i może przenieść to na wygraną.

Byłem dumny, że odegrałem dużą rolę w tym procesie na Fuji, a teraz możemy iść dalej i mam nadzieję, że będziemy w dobrej pozycji, aby powtórzyć ten sukces w Szanghaju - dodał Brytyjczyk.

Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE