Menu

Sześciogodzinna rywalizacja w Bahrajnie ostatnim starciem Marka Webbera

Mark Webber / Porsche Team

Mark Webber z zespołu Porsche, po raz ostatni wystartuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i spodziewa się, że wyścig w Bahrajnie będzie bardzo emocjonujący.

Australijczyk po zakończeniu sezonu 2013, podjął decyzję o wycofaniu się z najwyższej klasy wyścigowej i postanowił spróbować swoich sił w FIA WEC wraz z zespołem Porsche. Webber bardzo udanie startował w sześciogodzinnych rywalizacjach, jak również wyścigu Le Mans i już w drugim sezonie startów zdobył mistrzostwo świata wraz ze swoimi zespołowymi kolegami.

Rywalizacja w Bahrajnie będzie jednak jego ostatnim występem na torach wyścigowych i ostatnią sześciogodzinną rywalizacją.

Bahrajn oczywiście nie będzie dla mnie normalnym wyścigiem. To będzie bardzo emocjonalne - powiedział Mark Webber. Jadąc tam wiedząc, że jest to ostatni wyścig, w którym ostatni raz będę rywalizował na poważnie, będzie to dla mnie wielka chwila.

Oczywiście chcielibyśmy zakończyć to wygraną, ale niezależnie od wyniku, myślę, że byłoby miłe dla mnie, aby przeżyć spokojny dzień, spoglądając wstecz na moją bardzo długą karierę, z której jestem oczywiście bardzo dumny.

Myślałem o tym kilka razy. Odejdę od samochodu ten ostatni raz, ściągnę kask i kominiarkę, zatyczki do uszu, robiąc to wszystko po raz ostatni. Z pewnością będzie to osobliwe uczucie, ale i tak nie mogę doczekać się tego, co czeka mnie później.

Wielu moich przyjaciół z całego świata, zwłaszcza z Australii i z Europy, przyjedzie ostatni raz zobaczyć mnie na torze - dodał Australijczyk.

O odchodzącym na sportową emeryturę nie zapomnieli jego zespołowi koledzy Timo Bernhard i Brendon Hartley.

Biorąc pod uwagę, że to finałowa runda i nasz ostatni wyścig z Markiem – czeka nas bardzo emocjonujący weekend. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by Mark mógł odejść z jak najlepszym wynikiem. Oczywiście chcielibyśmy zakończyć sezon kolejnym zwycięstwem - powiedział Timo Bernhard.

Brendon Hartley dodał: Z jednej strony nie mogę doczekać się wyścigu, z drugiej jest mi smutno – to nasz ostatni start z Markiem. Nasza załoga nie walczy już o mistrzostwo świata kierowców, ale zrobimy wszystko, by Mark zakończył swoją karierę w dobrym stylu.

Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE