Menu

Porsche Team na czele dnia testowego na torze Sakhir w Bahrajnie

Porsche Team #2

Mistrz świata z zespołu Porsche Team, Neel Jani, okazał się najszybszy podczas testu młodych kierowców, który odbył się w niedzielę na torze Sakhir, dzień po zakończeniu sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Kierowca prototypu oznaczonego numerem #2 najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:42.137, w porannej sesji i wyprzedził Timo Bernharda z siostrzanego auta #1, który uplasował się na drugiej lokacie ze stratą 0.022 sekundy.

Dwa prototypy Porsche, jak i oba auta Toyoty, koncentrowały się na rozwoju opon oraz samochodu na 2017 rok, jednak każdy z producentów LMP1 udostępnił swoje auta debiutującym za kierownicą prototypu kierowcom, którzy musieli pokonać minimum 30 okrążeń.

Najszybszym z debiutantów był Gustavo Menezes, który dysponował prototypem Porsche, co pozwoliło mu uzyskać czas w postaci 1:43.626 i wyprzedzić Paula-Loupa Chatina z Audi #7, który pokonał szybkie kółko w czasie 1:43.910, jednak nie pojawił się na torze podczas sesji popołudniowej czego przyczyną były problemy mechaniczne.

W prototypie Toyoty TS050 Hybrid zasiadł natomiast Pipo Derani, który okazał się trzecim najszybszym kierowcą z czasem 1:44.292.

Udział w jednodniowym teście wziął także Robert Kubica, który na zaproszenie zespołu ByKolles Racing, zjawił się na torze Sakhir i pokonał swoje pierwsze okrążenia w prototypie LMP1, jednak bez napędu hybrydowego.

Były kierowca Formuły 1 poranną sesję zakończył z rezultatem 1:51.862, jednak już w popołudniowej poprawił swoje tempo i osiągnął rezultat w postaci 1:47.222.

W klasie LMP2 najszybszym okazał się Alex Brundle i Mike Guasch z zespołu Manor #44, tuż przed G-Drive Racing #26 i siostrzanym składem z numerem #45.

Rywalizujący w dwóch ostatnich wyścigach 2016 roku w ekipie Manor Alex Lynn, spróbował natomiast swoich sił w Aston Martinie LMGTE Pro, w którym osiągnął najlepszy czas jednego okrążenia w postaci 1:58.774, pokonując panującego mistrza brytyjskiego GT Rossa Gunna o 0.518 sekundy oraz trzeciego w zestawieniu Jordana Kinga.

Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE