Menu

Rebellion Racing potwierdza kierowców oraz plany na sezon 2017

Oreca 07 Gibson / Rebellion Racing

Zespół Rebellion Racing wystartuje dwoma prototypami LMP2 podczas przyszłorocznych Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz 24 godzinnego wyścigu Le Mans.

Szwajcarski zespół po zakończonej rywalizacji w FIA WEC w klasie LMP1-L w sezonie 2016, zdecydował się pozostać w mistrzostwach, jednak rozpocząć ściganie się w klasie LMP2 z nowym prototypem Oreca 07-Gibson.

Rebellion potwierdził także czterech z sześciu kierowców, którzy będą bronić barw zespołu, Nicolasa Prosta, Mathiasa Beche'a, Nelsona Piqueta oraz Bruno Sennę, który przeniósł się z zespołu RGR Sport by Morand.

Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc potwierdzić nasze plany związane z dwoma samochodami Oreca 07 LMP2 w sezonie 2017 Długodystansowych Mistrzostw Świata oraz rywalizacji jednym samochodem w IMSA North American Endurance Cup - powiedział szef zespołu Rebellion Racing Bart Hayden.

Jesteśmy także bardzo szczęśliwi, że Nico, Mathias i Nelson będą ścigali się z nami ponownie oraz chciałbym powitać w naszym zespole Bruno.

Szwajcarska ekipa zdołała także przetestować swoją nową maszynę na torze Sebring.

Byliśmy pod wrażeniem Oreci 07, kiedy testowaliśmy na torze Sebring. Będzie to dobry samochód, aby osiągać zwycięstwa i zdobyć mistrzostwo - dodał Hayden.

Image © Dunlop

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE