Menu

Rebellion Racing kompletuje skład kierowców na sezon 2017

Rebbelion Racing

Zespół Rebellion Racing potwierdził, że w sezonie 2017 do ekipy dołączą David Heinemeier Hansson i Julien Canal, którzy będą rywalizować w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata.

W zeszłym miesiącu Rebellion poinformował o zakontraktowaniu czterech kierowców - Nicolasa Prosta, Mathiasa Beche'a, Nelsona Piqueta oraz Bruno Sennę, do których dołączą oficjalnie Heinemeier Hansson oraz Canal.

Zespół potwierdził także w jakich składach kierowcy będą rywalizować w zbliżającym się sezonie FIA WEC. W prototypie LMP2 Oreca 07 Gibson, oznaczonym numerem #13 ścigać się będą Beche, Piquet oraz Heinemeier Hansson, natomiast w prototypie z numerem #31 Canal, Prost i Senna.

Dla Heinemeiera Hanssona to powrót do klasy LMP2, po jego rywalizacji w klasie LMGTE Am z zespołem Abu Dhabi Proton Racing.

Odkąd zacząłem się ścigać na najwyższym poziomie, Rebellion Racing jest na szczycie rywalizacji prywatnej, z tempem, stylem oraz determinacją - powiedział Duńczyk.

Nie mogłem życzyć sobie lepszego zespołu, aby rozpocząć mój pełny piąty sezon w FIA WEC i szósty udział w 24 godzinnym wyścigu Le Mans.

Konkurencja w LMP2 jest trudniejsza niż kiedykolwiek, samochody są bardziej ekscytujące niż kiedykolwiek i razem jako zespół będziemy na to gotowi.

Dobre wspomnienia z klasą LMP2 w FIA WEC ma także Julien Calan, który wywalczył mistrzowski tytuł w tej klasie w sezonie 2015, a następnie rozpoczął zmagania z zespołem Greaves Motorsport w Europejskiej serii Le Mans.

Po wygraniu w klasie LMP2 w FIA WEC w 2015 roku, moje pragnienia aby powrócić do tych mistrzostw były bardzo duże i chciałem wrócić z mocnym zespołem, z zespołem, którego wolą jest wygrać, a także z pozytywnymi wibracjami - dodał Francuz.

Nie mogę doczekać się, aby przejechać się nowym prototypem Oreca 07 LMP2.

Znam Bruno Sennę bardzo dobrze, natomiast przyjazna relacja z Nico sięga wielu lat. Czekam z niecierpliwością aby dzielić z nimi samochód.

Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE