Menu

ByKolles z silnikami Nissana w sezonie 2017 FIA WEC

ByKolles Racing CLM P1/01

Zespół ByKolles Racing potwierdził zmianę dostawcy jednostki napędowej dla swojego prototypu LMP1 z AER na Nissana, którym będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata 2017.

W znacznym stopniu zmodernizowany prototyp oznaczony symbolem CLM P1/01, zostanie wyposażony w trzy-litowy silnik V6 twin-turbo i w sezonie 2017 będzie jedynym reprezentantem prywatnych zespołów LMP1, które nie korzystają z systemu hybrydowego.

Dostarczanie jednostek przez NISMO ma ogromne znacznie dla naszego zespołu - powiedział szef operacyjny zespołu Boris Bermes.

Po wielu niepowodzeniach w przeszłości, z którymi mieliśmy do czynienia, jeśli chodzi o niezawodność silnika, w sezonie 2017 spodziewamy się znacznej poprawy zarówno pod względem niezawodności, jak i wydajności.

Bermes dodał także, że prócz nowej jednostki napędowej, prototyp CLM P1/01 otrzyma także nowe aktualizacje w kwestii aerodynamiki, jak również mechanicznej strony.

Nieustannie pracujemy nad licznymi poprawkami do naszego samochodu. W wyniku zmian w przepisach dotyczących sezonu 2017, będziemy w stanie dokonać dużych poprawek zarówno z przodu, jak i z tyły, szczególnie w kwestii aerodynamiki.

Dodatkowo, nasi inżynierowie zredukowali wagę auta oraz wprowadzili kompleksowe aktualizacje komponentów mechanicznych.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze testy z naszym w pełni odnowionym CLM P1/01. W tym roku chcemy wyraźnie pokazać nasze poprawki i nadal rozwijać samochód - dodał.

Image © ByKolles Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE