Menu

G-Drive Racing pozostaje w FIA WEC na sezon 2017 z TDS Racing

G-Drive Racing #26

G-Drive Racing i Roman Rusinov będą rywalizować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2017, po rozpoczęciu współpracy z TDS Racing.

Wraz z rosyjskim kierowcą w prototypie LMP2 Oreca 07 Gibson wystartuje Pierre Thiriet oraz trzeci kierowca, którego personalia zostaną podane w innym terminie.

Dla G-Drive Racing to trzecia współpraca z rzędu, po wcześniejszej kooperacji z OAK Racing w 2015 roku oraz Jota Sport w roku ubiegłym, gdzie rywalizowano w WEC oraz Europejskiej Serii Le Mans.

Zespół TDS Racing wystartuje w FIA WEC także pod własnym szyldem i wystawi jeden prototyp, w którym rywalizować będą Emmanuel Collard, Francois Perrodo i Matthieu Vaxiviere.

Będę szczery, połączenie wszystkich części razem, aby dążyć do najwyższych celów nie było łatwie w tym roku, czego powodem była zmiana przepisów technicznych, co zmusiło nas do zmiany konstruktora prototypu i dostawcy silników - powiedział Roman Rusinov.

Pracujemy nad tym od ponad pół roku i wybraliśmy nowy model Oreci. Wierzymy, że będzie to najszybszy samochód i jesteśmy optymistami przed rozpoczęciem sezonu - dodał.

Nie jasnym pozostaje natomiast występ w sezonie 2017 zespołu Jota Sport, mimo iż zespół zaprezentował swój nowy prototyp Oreca 07.

G-Drive Racing #26
Image © G-Drive Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE