Menu

Toyota Gazoo Racing potwierdza skład kierowców na sezon 2017 FIA WEC

Toyota Gazoo Racing

Zespół Toyota Gazoo Racing potwierdził skład kierowców, który będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2017. Ekipa wystawi także trzy prototypy podczas rywalizacji na torze Spa-Francorchamps oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Japoński skład aby zademonstrować swoje powiązanie z wyścigami długodystansowymi, a także zwiększyć swoje szanse w legendarnym starciu w Le Mans, postanowił wystawić aż trzy prototypy w sześciogodzinnym wyścigu w Belgii oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Prócz podstawowych kierowców, którzy prezentowali się na torach całego świata, do zespołu dołączył Jose Maria Lopez, który rywalizował z sukcesami w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, a obecnie w Formule E i w jednym z prototypów zastąpi Stephane Sarrazina, dołączając do Mike'a Conwaya i Kamui Kobayashiego.

To wspaniale być częścią zespołu Toyota Gazoo Racing - powiedział Jose Maria Lopez. To dla mnie jak spełnienie marzeń i nie mogę się doczekać, aby wystartować w pierwszym wyścigu. Mike i Kamui to świetni koledzy zespołowi; jestem pewien, że dużo się od nich nauczę. Prowadzenie samochodu LMP1 różni się od samochodu WTCC, ale cieszę się tym wyzwaniem.

Moc i przyczepność hybrydowego TS050 jest niesamowita, a technologia hybrydowa Toyoty jest imponująca. Z niecierpliwością czekam na moje pierwsze doświadczenia z WEC, a zwłaszcza Le Mans, który jest bardzo szczególnym wyścigiem - dodał Argentyńczyk.

Mistrzowie świata z 2014 roku, Sebastien Buemi i Anthony Davidson, ponownie będą współpracować z Kazuki Nakajimą, jedynym japońskim zdobywcą pole position w Le Mans.

Mimo, iż Jose Maria Lopez zastąpił w jednym z prototypów Sarrazina, ten nie pozostanie jednak na uboczu i będzie liderem trzeciego auta oraz zachowa znaczącą rolę w zespole.

Wierzę, że to ekscytujący czas dla zespołu Toyota Gazoo Racing w wyścigach wytrzymałościowych. Wprowadzenie trzech aut na Spa i Le Mans stanowi nowe wyzwanie dla naszego zespołu - podkreślił Toshio Sato, prezes zespołu.

Ciężko pracujemy, aby być przygotowanymi i jesteśmy zainspirowani do zwycięstw. Chciałbym powitać Jose w naszym zespole; jestem przekonany, że będzie pasował do naszej ekipy, tak jak jest szybki, inteligentny i mocnym graczem zespołowym. Nasi dotychczasowi kierowcy już udowodnili swoje umiejętności w wyścigach wytrzymałościowych; wszyscy są zwycięzcami wyścigów i jesteśmy bardzo zadowoleni, że ponownie współpracują ze sobą.

Toyota Gazoo Racing zaprezentuje swój pełen zespół oraz zaktualizowany prototyp LMP1 TS050 Hybrid 31 marca na torze Monza tuż przed oficjalnymi dwudniowymi testami.

Image © Toyota Gazoo Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE