Menu

Robert Kubica w zespole ByKolles Racing w sezonie 2017 FIA WEC

Robert Kubica / ByKolles Racing

Robert Kubica wystartuje w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostwa Świata z zespołem ByKolles Racing oraz 24-godzinny wyścigu Le Mans w połowie czerwca.

Były kierowca zespołów BMW Sauber i Renault w Formule 1, weźmie udział w pełnym sezonie FIA WEC i będzie rywalizował w najwyższej kategorii wyścigów długodystansowych LMP1 podczas ośmiu sześciogodzinnych rund oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Kubica pod koniec zeszłego roku miał okazję zaznajomić się z konstrukcją LMP1 ByKolles CLM P1 / 01, podczas testów na torze Sakhir w Bahrajnie, przyznając na koniec, że jego obrażenia, które odniósł podczas jednego z rajdów, nie będą przeszkodą w pełnej długodystansowej rywalizacji.

Po mojej przygodzie w rajdach szukałem czegoś bardzo podobnego do Formuły 1 i to właśnie znalazłem w LMP1 - powiedział Robert Kubica.

Pod koniec zeszłorocznego sezonu WEC, miałem okazję przejechać pierwsze okrążenia za kierownicą CLM P1 / 01. Bardzo szybko poczułem się komfortowo w samochodzie i byłem w stanie odpowiednio zwiększać swoje tempo. Z większą ilością doświadczenia jestem pewien, że będę w stanie wydobyć większą wydajność. Z niecierpliwością czekam na Prolog na torze Monza i na start sezonu na Silvertsone.

Zespół ByKolles Racing będzie w dalszym ciągu usprawniać samochód w trakcie sezonu. Jestem szczęśliwy mogąc być tego częścią.

WEC rywalizuje na torach, które znam dobrze z Formuły 1. Wyjątkiem jest Le Mans. Słyszałem wiele dobrego o tym wydarzeniu w Sarthe. Jestem bardzo podekscytowany moim pierwszym startem w 24-godzinnym wyścigu - dodał Polak.

Jednym z partnerów Robert Kubica w pełnym sezonie FIA WEC w zespole ByKolles Racing będzie Oliver Webb, natomiast trzeci kierowca zostanie potwierdzony w odpowiednim czasie.

Zespół ByKolles jest jednym z pięciu ekip, która będzie rywalizować w klasie LMP1 w sezonie 2017 obok dwóch prototypów Porsche i Toyoty, choć japoński producent zapowiedział wprowadzenie trzeciego auta na rywalizację w Spa i Le Mans.

Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE