Menu

Simon Trimmer w zespole CEFC TRS Racing na sezon 2017

Simon Trummer / CEFC Manor TRS Racing

Zespół CEFC Manor TRS Racing potwierdził, że w sezonie 2017 Długodystansowych Mistrzostw Świata jednym z kierowców ekipy będzie Simon Trummer, który wystartuje w pełnym wymiarze czasu, jak również 24 godzinnym wyścigu Le Mans.

Rywalizacja w klasie LMP2 będzie dla Trummera debiutem, po dwuletnim reprezentowaniu zespołu ByKolles Racing w klasie LMP1, a także zdobywaniu punktów w serii GP2, w której spędził trzy sezony 2012-2014.

Trummer to trzeci kierowca, po Torze Garvesie i Ricardo Gonzalezie, który został potwierdzony przez ekipę CEFC Manor TRS Racing, choć zespół nie poinformował, w którym aucie zasiądzie Szwajcar.

Jestem bardzo wdzięczny Johnowi Boothowi i Graeme'owi Lowdonowi za ich wiarę we mnie - powiedział Simon Trummer.

W tym roku rozpoczyna się nowa era w LMP2 z nowymi potężnymi samochodami, które będą znacznie szybsze, a zatem bardziej wymagające.

Osiągnięcie podium w tej konkurencyjnej klasie to nasz cel. Mam nadzieję, że będziemy mogli umieścić zespół CEFC Manor TRS Racing na szczycie.

Ten zespół był jednym z najlepszych w Formule 3 i przy niskim budżecie zdobył także wiele szacunku w Formule 1. To prawdziwi wyścigowcy - dodał Szwajcar.

Image © GP2 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE