Menu

Gianmaria Bruni oficjalnie żegna się z zespołem AF Corse w FIA WEC

Gianmaria Bruni

Gianmaria Bruni nie wystartuje w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC) w sezonie 2017, czego przyczyną jest rozwiązanie kontraktu z Ferrari i przejście do konkurencyjnego konstruktora Porsche.

Włoch był częścią włoskiej ekipy AF Corse od 2012 roku w mistrzostwach świata, w których triumfował w klasie LMGTE Pro w 2012 i 2014 roku, jednak Bruni szukał rozwiązania aby rozwiązać umowę ze swoim dotychczasowym pracodwacą i przejść do ekipy Porsche, która w sezonie 2017 powraca do rywalizacji jako konstruktor z dwoma nowymi autami 911 RSR.

Zespół AF Corse w niedzielę rano poinformował oficjalnie, że Gianmaria Bruni rozstał się z włoską marką, jednak nie będzie mógł rywalizować w Długodystansowych Mistrzostwach Świata do końca czerwca tego roku.

Gianmaria Bruni i Ferrari ogłsza, że za obopulną zgodą, obie strony przedwcześnie kończą współpracę - czytamy w oficjalnym oświadczeniu zespołu.

Po rozpoczęciu współpracy w 2007 roku, Bruni opuści Ferrari pod koniec czerwca tego roku.

Ferrari dziękuje Bruniemu za jego profesjonalny wkład i życzy mu powodzenia w jego nowych wyzwaniach.

Mimo ograniczeń w rywalizacji w FIA WEC, Włoch będzie mógł jednak swobodnie rozwijać i testować Porsche 911 RSR, jak również konkurować w innych zmaganiach na torze, powracając do pełnej rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Image © Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE