Menu

Alessandro Pier Guidi dołącza do zespołu AF Corse i Jamesa Calado

Pier Guidi / AF Corse

Alessandro Pier Guidi dołączył do zespołu AF Corse i w sezonie 2017 będzie bronił barw ekipy wraz z Jamesem Calado w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Włoch, który będzie rywalizował w Ferrari 488 GTE, został starannie wybrany przez zespół AF Corse w partnerowaniu Calado w tegorocznych zmaganiach. Ekipa brała pod uwagę czterech kierowców, w tym Nycka de Vriesa i Miguela Molinę, jednak zdecydowana się na dlugoletniego kierowcę Ferrari, który ścigał się w serii IMSA.

Guidi posiada bardzo bogaty życiorys w rywalizacji samochodami GT, z czego najbogatszym jest zwycięstwo w klasie GTD w Ferrari 458 Italia w dwudziestocztero godzinnym wyścigu Daytona w 2014 roku. Włoch rywalizował także w zeszłorocznej edycji Le Mans, w której partnerował Bruniemu i Calado.

Ferrari osiągnęło porozumienie techniczne i wyścigowe z Alessandro Pier Guidim - czytamy w oficjalnym oświadczeniu zespołu.

Włoski kierowca będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (FIA WEC) wraz z Jamesem Calado w samochodzie Ferrari 488 GTE oznaczonym numerem #51.

Pier Guidi urodził się w Tortonie w 1983 roku i od ponad dziesięciu lat jest jednym z najlepszych kierowców na scenie wyścigowej GT. Ma na swoim koncie ponad 200 występów oraz 30 zwycięstw, co daje bardzo duże doświadczenie przed tegorocznymi zmaganiami.

Image © Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE