Menu

Gianmaria Bruni nowym kierowcą Porsche w klasie GT

Gianmaria Bruni / Porsche

espół Porsche potwierdził, że Gianmaria Bruni dołączy do kierowców fabrczynych GT w tym roku, po rozstaniu się z Ferrari i ekipą AF Corse.

W niedzielę rano Ferrari oficjalnie potwierdziło, że Gianmaria Bruni pożegnał się z włoską marką i nie będzie rywalizował w sezonie 2017 w FIA WEC, jednak uniemożliwił starty włoskiemu kierowcy u nowego pracodwacy w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Niemiecki konstruktor wyjaśnił jednak, że nowy nabytek już od czerwca będzie mógł testować ich samochód Porsche 911 RSR, a od lipca rywalizować w IMSA WeatherTech Sportscar Championship w Stanach Zjednoczonych.

Jestesmy zachwyceni możliwością powitania Gianmarii, jednego z najlepszych kierowców GT na świecie w naszym zespole - powiedział dr Frand-Steffen Walliser, szef programu Porsche GT.

Doskonale pasuje do naszego silnego składu kierowców i dołączy do nas w drugiej połowe sezonu.

Porsche prócz włoskiego kierowcy ma w swoich szeregach potwierdzonych już Richarda Lietza, Michaela Christensena i Frederica Makowieckiego, którzy będą rywalizować w FIA WEC w sezonie 2017 w klasie LMGTE Pro, natomiast na dwa ostatnie miejsca etatowe przymierzani są Sven Muller i Romain Dumas, choć niemiecki konstruktor nie potwierdził tego oficjalnie.

Image © Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE