Menu

Oliver Jarvis dołącza do zespołu DC Racing w klasie LMP2

Oliver Jarvis

Oliver Jarvis, były kierowca Audi, pozostanie w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i będzie rywalizował w barwach zespołu Jackie Chan DC Racing w klasie LMP2.

Brytyjczyk prócz rywalizacji w FIA WEC z Ho-Pin Tungiem oraz Thomasem Laurentem w prototypie Oreca 07-Gibson #38, będzie ścigał się także z Bentleyem w Blancpain GT Series Endurance Cup.

W drugim prototypie oznaczonym numerem #37 ekipy Jackie Chan DC Racing wystartuje David Cheng, Tristan Gommendy oraz Alex Brundle.

Jest to idealne połączenie na ten rok ponieważ będę ścigał się z producentem i kontynuował walkę w prototypach w WEC - powiedział Oliver Jarvis.

Kocham WEC i poznałem tam wielu przyjaciół, a dodatkowo uwielbiam jeździć prototypami. Czekam z niecierpliwością na jazdy i mam nadzieję na udany sezon.

Wygląda na to, że będzie dużo silnych składów w P2 w tym roku, ale wyniki Joty w poprzednim sezonie mówią same za siebie - dodał Brytyjczyk.

Jarvis to drugi kierowca ze stajni Audi, który zapewnił sobie starty w FIA WEC w sezonie 2017, po Andre Lottererze, który w tym roku będzie bronił barw Porsche w LMP1.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE