Menu

Porsche potwierdza ostatecznie skład kierowców na sezon 2017 FIA WEC

Porsche 911 RSR

Porsche potwierdziło dołączenie Kevina Estre'a i Frederica Makowieckiego do składu kierowców na sezon 2017 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Porsche po rocznej przerwie od startów w klasyfikacji konstruktorów klasy LMGTE, powraca do rywalizacji z dwoma nowymi modelami Porsche 911 RSR, w których startować będzie czterech kierowców.

Do wcześniej potwierdzonych Michaela Christensena i Richarda Lietza dołączą Kevin Estre i Frederic Makowiecki, co oficjalnie potwierdził w czwartek zespół Porsche, jak również przydział kierowców do danego auta - w samochodzie z numerem #91 wystartuje Lietz i Makowiecki, natomiast w aucie #92 Christensen i Estre.

W walce o pierwsze mistrzostwo świata klasy GT w FIA WEC dobraliśmy dwie silne pary kierowców. Wszyscy czterej kierowcy pochodzą z najlepszych na świecie programów wspierania młodych talentów GT, monomarkowych serii Porsche - powiedział Dr. Frank-Steffen Walliser, szef Porsche Motorsport.

Kierowcy zasiądą do nowego auta Porsche 911 RSR podczas przedsezonowego prologu na torze Monza, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia.

Image © Porsche AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE