Menu

FIA WEC potwierdza listę uczestników dwudniowego prologu na torze Monza

ByKolles Racing Team #4

Dwadzieścia siedem załóg z dwudziestu ośmiu startujących w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2017, weźmie udział w dwudniowym prologu, który został zaplanowany na początek kwietnia i odbędzie się na torze Monza.

Podczas dwóch dni testowych, które zmieniły swoją lokalizację z toru Paul Ricard na Monza, nowe prototypy LMP1 zaprezentują zespoły Porsche oraz Toyota, a także światło dzienne ujrzą nowe auta klasy LMP2, jak również nowe Porsche 911 RSR, które będzie rywalizować w klasie LMGTE Pro.

W klasie LMP1 na włoskim torze Monza pojawi się pięć prototypów, po dwa z zespołów Porsche oraz Toyoty, a także auto zespołu ByKolles Racing ENSO CLM P1/01 - Nismo, którym w tym sezonie rywalizować będzie potwierdzony wcześniej Robert Kubica.

Najwięcej samochodów, podczas dwudniowych oficjalnych testów, pojawi się w klasie LMP2, w której na tor wyjadą po dwa prototypy zespołów Vaillante Rebellion, Signatech Alpine Matmut oraz Jackie Chan DC Racing, a także po jednym z ekip CEFC Manor TRS Racing, G-Drive Racing oraz TDS Racing.

Osiem samochodów będzie liczyć klasa LMGTE Pro, w której każdy z konstruktorów wystawi po dwa auta, natomiast w klasie LMGTE Am wyjedzie pięć ekip - Spirit of Race, Clearwater Racing, Dempsey-Proton Racing, Gulf Racing oraz Aston Martin Racing - które wystawią po jednym aucie.

Prolog na torze Monza został zaplanowany na 1-2 kwietnia.

Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE