Menu

Alex Lynn dołącza do G-Drive Racing w FIA WEC

Alex Lynn

Alex Lynn dołączył do zespołu G-Drive Racing i będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata wraz z Romanem Rusinovem i Pierrem Thirietem w klasie LMP2.

Dla Brytyjczyka sezon 2017 nie zakończy się jednak na startach w FIA WEC, czego dowodem są starty w 12-godzinnym starcie na torze Sebring z zespołem Wayne Taylor Racing oraz w Petit Le Mans w Październiku. Lynn będzie także rywalizował w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring w maju, jak również pełnił rolę kierowcy rezerwowego w zespole DS Virgin Racing w Formule E.

Uważam, że to fantastyczne - powiedział Lynn dla serwisu Sportscar365. To świetny samochód, świetni inżynierowie oraz kierowcy. Mamy duże szanse i miejmy nadzieje, że każdy wyścig obrócimy na naszą korzyść.

Jestem bardzo podekscytowany. Będę uczestniczył w tym roku w wielu fajnych wyścigach, czuję się bardzo szczęśliwy. Cieszę się z mojego tegorocznego ścigania.

Lynn nie wystartuje jednak w rundzie WEC na torze Nurburgring w lipcu, czego powodem jest wyścig Formuły E w Nowym Jorku, jednak znajdzie się w składzie zespołu w pozostałych rundach championatu, jak również 24-godzinnym wyścigu Le Mans we Francji.

Image © Formula 2 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE