Menu

Jean-Eric Vergne w zespole CEFC Manor TRS Racing w FIA WEC

Jean-Eric Vergne / CEFC Manor TRS Racing

Jean-Eric Vergne, były kierowca Formuły 1, a obecnie rywalizujący w Formule E, dołączył do zespołu CEFC Manor TRS Racing i będzie rywalizował w klasie LMP2 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Francuz, który trzy lata spędził w Formule 1 z zespołem Scuderia Toro Rosso, kontynuuje swoje zmagania w Formule E z zespołem Techeetah, jednak w sezonie 2017 do jego obowiązków będzie należało także bronienie barw ekipy Manor TRS Racing, z którą będzie się ścigał w pełnym sezonie WEC oraz 24-godzinnym wyścigu Le Mans we Francji.

Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do zespołu CEFC Manor TRS Racing na sezon w WEC - powiedział Jean-Eric Vergne.

Wyścigi długodystansowe, a zwłaszcza 24-godzinny Le Mans, jest czymś o czym głównie myślę ostatnio. Nie mogłem prosić o więcej niż rozpocząć to doświadczenie z tak świetnym zespołem.

Nie mogę się doczekać aby zasiąść za kierownicą i wprowadzić moją motywację do zespołu, aby razem osiągnąć wspaniały rezultat.

Zadowolony z pozyskania Jean-Erica Vergne'a do zespołu jest także jego szef oraz dyrektor sportowy Graeme Lowdon.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc powitać Jean-Erica w zespole. Jest bardzo utalentowanym kierowcą, którego obserwujemy od lat, ponieważ ścigaliśmy się razem w Formule 1 - dodał Lowdon.

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu i pracę z Jean-Ericiem i mam nadzieję, że razem będziemy mieli bardzo udany rok.

Image © CEFC Manor TRS Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE