Menu

Ben Barker kontynuuje współpracę z zespołem Gulf Racing w sezonie 2017

Ben Barker / Gulf Racing

Ben Barker wystartuje w drugim sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata i nadal będzie reprezentował barwy ekipy Gulf Racing w klasie LMGTE Am.

Brytyjczyk, który zadebiutował w WEC w zeszłym sezonie, prezentował bardzo dobre tempo w Porsche 911 RSR z numerem #86, co pozwoliło mu powrócić do rywalizacji w tym roku. Barker jako kierowca 'Pro Gold' dołączy do właściciela ekipy Mike'a Wainwrighta i trzeciego, nie potwierdzonego jeszcze zawodnika.

Świetnie wiedzieć, że będę się ścigał w mocnej serii w 2017 roku, po potwierdzeniu kolejnego roku z Gulf Racing w Długodystansowych Mistrzostwach Świata - powiedział Ben Barker.

Jestem bardzo podekscytowany mogąc być liderem zespołu i dołączyć do Mike'a, który naprawdę wspierał moje ambicje sportowe w ostatnich sezonach.

W 2016 roku zespół Gul Racing cieszył się bardzo wysoką niezawodnością, na co w drugim swoim sezonie w WEC ma nadzieję Barker.

Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu na mojej ojczystej ziemi na Silverstone w kwietniu, a także odwiedziny zarówno Spa-Francorchamps, jak i Circuit of the AMericas w Teksasie, więc jest na co czekać.

Oczywiście, nic jednak nie przebije Le Mans i cieszę się na mój drugi występ w 24-godzinnym wyścigu w czerwcu - dodał.

Sezon WEC 2017 wystartuje sześciogodzinnym wyścigiem na torze Silverstone, który został zaplanowany na szesnastego kwietnia.

Image © Adrenal Media

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE