Menu

Signatech Alpine potwierdza skład kierowców w drugim prototypie LMP2

Signatech Alpine #36

Zespół Signatech Alpine potwierdził skład kierowców, który wystartuje drugim prototypem LMP2 A470 Signatech Alpine w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Nelson Panciatici, Pierre Ragues i Andre Negrao wystartują prototypem oznaczonym numerem #35, jednak nie pojawią się w pierwszym wyścigu sezonu na torze Silverstone, a na obiekcie Spa-Francorchamps, na którym sześciogodzinny wyścigu będzie oficjalnym sprawdzianem przed tegoroczną rywalizacją w Le Mans.

Po długiej i ciężkiej pracy zimą, mamy dwa bardzo dobre samochody - powiedział szef zespołu Signatech Alpine, Philippe Sinault.

Cieszymy się, że nadal pracujemy z Nelsonem Panciaticim, z powrotu Pierre'a Raguesa oraz witamy Andre Negrao.

W tegorocznych mistrzostwach świata myślę, że możemy bezpiecznie powiedzieć, iż mamy dwie załogi, które są bardzo zmotywowane, aby sprawić, by marka Alpine była dumna - dodał.

Pierwszym prototypem zespołu Signatech Alpine oznaczonym numerem #35 wystartują natomiast Nicolas Lapierre, Gustavo Menezes oraz nowy kierowca w ekipie Matt Rao i zmierzą się w pełnym sezonie Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Wyjątkiem będą dwie rywalizacje, które odbędą się na torze Spa-Francorchamps oraz Le Mans, gdzie Nicolasa Lapierre'a zastąpi Romain Dumas, czego przyczyną jest start kierowcy Signatech Alpine w klasie LMP1-H z zespołem Toyota Gazoo Racing.

Oba prototypu LMP2 zespołu Signatech Alpine pojawią się podczas prologu na torze Monza, który został zaplanowany na 1-2 kwietnia.

Image © Groupe Renault

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE