Menu

Vitaly Petrov w zespole Manor w Długodystansowych Mistrzostwach Świata

Vitaly Petrov / Manor

Vitaly Petrov, były kierowca Formuły 1, będzie rywalizował w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2017 z zespołem Manor w klasie LMP2.

Rosjanin w zeszłym roku ścigał się z ekipą SMP Racing, która na ten sezon postanowiła wycofać się z rywalizacji w klasie LMP2 aby skupić swoje przygotowania na rozwoju nowego samochodu LMP1.

Petrov w prototypie Oreca 07-Gibson z numerem #25 będzie rywalizował z Simonem Trumerem i Roberto Gonzalezem, a nowa umowa z Manorem oznacza, że powróci na 24-godzinny wyścig Le Mans, po zeszłorocznym wywalczeniu podium.

Miło mi poinformować, że dołączę do zespołu Manor w FIA WEC 2017 - powiedział Vitaly Petrov.

Chciałbym także podziękować wszystkim moim fanom, którzy czekali na mój dalszy udział w mistrzostwach. Czekam na pierwszy wyścig sezonu - dodał Rosjanin.

Cieszymy się, że Vitaly dołączył do naszego zespołu - powiedział Graeme Lowdon. Vitaly ma doświadczenie w WEC i w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, więc jest bardzo dobrym dodatkiem do naszego zespołu.

Znamy Vitalya z naszych czasów w Formule 1. Jest bardzo konkurencyjnym kierowcą i naprawdę nie możemy się doczekać, aby wspólnie rywalizować w 2017 roku.

Image © Manor

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE