Menu

Pojawił się pomysł wyścigu sprinterskiego GTE w FIA WEC

#91 PORSCHE GT TEAM / Porsche 911 RSR / FIA WEC 6 Hours of Silverstone

Krótki wyścig sprinterski GTE Pro może zostać dodany do wszystkich rund FIA WEC od 2018 roku.

Wszystko ze względu na chęć zwiększenia widoczności klasy, do której w przyszłym sezonie dołączy także BMW.

Gerard Neveu, szef WEC, ujawnił, że wyścig miałby trwać prawdopodobnie 60 minut i odbywałby się na dzień przed głównym wydarzeniem.

Myślimy nad pomysłem wyścigu sprinterskiego GTE w soboty i sądzimy, że może być to interesujące, jednak to nadal tylko pomysł i musimy postępować zgodnie z procesami FIA - powiedział w rozmowie z serwisem Autosport.

Nadal istnieje wiele pytań, choćby ilu kierowców mogłoby brać udział i jak mielibyśmy przyznawać punkty. Nie ma jasnych odpowiedzi, ale będziemy o tym rozmawiać w sezonie, gdy przejdziemy przez odpowiednie procesy.

Na takie rozwiązanie byłoby otwarte Porsche, podobnie jak pozostali producenci rywalizujący w serii, czyli Ferrari, Ford czy Aston Martin.

Wszystko, co uczyni weekend bardziej zabawnym i interesującym dla fanów, będzie mile widziane - mówił Frank-Steffen Walliser, wiceprezydent Porsche Motorsport.

Jesteśmy otwarci na ten pomysł, ale trzeba to przedyskutować.

Nie możemy zapomnieć, że WEC to nie tylko 24-godzinny wyścig Le Mans. Musimy uczynić serię atrakcyjniejszą. Jest wiele rzeczy do przedyskutowania, jak podwójne punkty w Le Mans.

Image © FIA WEC / Marius Hecker

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE