Menu

Jose Maria Lopez opuszcza drugą rundę WEC na torze Spa-Francorchamps

Jose Maria Lopez / Toyota Gazoo Racing

Jose Maria Lopez z zespołu Toyota Gazoo Racing nie weźmie udziału w drugiej rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata na torze Spa-Francorchamps z powodu uszkodzeń dwóch kręgów.

Argentyńczyk, który z początkiem tego sezonu dołączył do japońskiego zespołu, uległ wypadkowi podczas rundy na torze Silverstone, gdzie uderzył z dużą siłą w barierę w zakręcie Copse.

Lopez tuż po wypadku trafił do centrum medycznego a następnie do szpitala, jednak jeszcze tego samego dnia opuścił placówkę medyczną, mimo dużego bólu pleców.

Zespół Toyota potwierdziła, że Lopez ucierpiał na torze Silverstone i doznał drobnego uszkodzenia dwóch kręgów i nie weźmie udziału w rundzie na torze Spa-Francorchamps, aby w pełni wyzdrowieć do czerwcowego wyścigu Le Mans.

Jestem bardzo rozczarowany opuszczeniem wyścigu w ten weekend, ponieważ z niecierpliwością czekałem na jazdę Toyotą TS050 Hybrid na torze Spa - przyznał Lopez.

Czuje się dobrze, ale wszyscy zgadzamy się, że nie powinniśmy ryzykować; priorytetem jest absolutnie Le Mans.

Prawdopodobnie mógłbym się ścigać gdybyśmy byli na innym torze, ale ciało kierowcy doświadcza ekstremalnych sił pokonując zakręt Eau Rouge, więc po rozmowach z medycznym delegatem FIA i naszym lekarzem zdecydowaliśmy, że nie powinienem pojechać w ten weekend - dodał Argentyńczyk.

Mike Conway i Kamui Kobayashi będą jedynymi kierowcami, którzy będą rywalizować w prototypie z numerem #7 podczas rundy na torze Spa-Francorchamps.

Image © Toyota Motorsport GmbH

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE