Menu

Jose Maria Lopez wygrywa pierwszy wyścig na torze Motegi

Jose Maria Lopez / Citroen

Jose Maria Lopez wygrał pierwszy wyścig w Japonii po świetnym starcie i wyprzedzeniu Norberta Michelisza, który ostatecznie zakończył rywalizację na drugiej pozycji. Najniższy stopień podium uzupełnił Gabriele Tarquini.

Norbert Michelisz nie zdołał obronić pierwszej lokaty, którą wywalczył w sobotnich kwalifikacjach. Węgier już na starcie został wyprzedzony przez Jose Marię Lopeza i bardzo szybko obok znalazł się Sebastien Loeb, który ostatecznie został za kierowcą ekipy Zengo Motorsport.

Zamieszanie na pierwszym okrążeniu bardzo sprawnie wykorzystał także Gabriele Tarquini, który wskoczył na trzecią lokatę przed Yvana Mullera, Ma Qing Hua i Sebastiena Loeba, który ostatecznie stracił swoją świetną pozycję na rzecz swoich zespołowych kolegów.

Na siódmej pozycji znalazł się Mehdi Bennani przed Hugo Valente i Robbem Huffem, który zamykał czołową dziewiątkę.

Bardzo dobry start zaliczył także, startujący z ostatniej pozycji, Tiago Monteiro, który przez pierwsze trzy okrążenia awansował na jedenastą lokatę radząc sobie z kolejnymi zawodnikami.

Pecha na pierwszym kółku miał Nicky Catsburg, który obrócił swoją Ładą i pożegnał się z dalszą rywalizacją, zjeżdżając do boksów.

Czwarte okrążenie przyniosło natomiast odpadnięcie Toma Coronela w Chevrolecie Cruz, który w drugim sektorze podjął się próby wyprzedzenia, jadącego przed nim, Nicolasa Lappiere’a, jednak manewr na Francuzie nie powiódł się i Holender z dużą prędkością wypadł z toru, kończąc rywalizację w żwirze.

W tym samym miejscu z rywalizacją pożegnał się także Tom Chilton, który okrążenie później z dużą prędkością wypadł z toru i znalazł się w żwirowej pułapce, co nie pozwoliło Brytyjczykowi powrócić do walki o punkty.

Na cztery okrążenia przed metą wyśmienitym manewrem wyprzedzania popisał się Ma Qing Hua, który opóźnił hamowanie do jednego z zakrętów i zdołał wyprzedzić jadącego słabiej Yvana Mullera, co dało mu awans na czwartą lokatę.

Rywalizację o ósmą lokatę stoczyli także Hugao Valente, Rob Huff i Tiago Monteiro. Brytyjczyk zdołał poradzić sobie z Francuzem, który o mały włos nie stracił także lokaty na rzecz kierowcy Hondy i awansował na ósmą pozycję. Portugalczyk nie dał jednak za wygraną i na hamowaniu do ostatniego zakrętu toru Motegi wyprzedził kierowcę Chevroleta, co dało awans na dziewiątą pozycję.

Próby wyprzedzenia podjął się także Sebastien Loeb, który próbował poradzić sobie z Yvanem Mullerem, jednak bardziej doświadczony Francuz zdołał utrzymać swoje miejsce w pierwszej piątce.

Rywalizację w pierwszym wyścigu na torze Motegi wygrał ostatecznie Jose Maria Lopez, który z okrążenia na okrążenie budował swoją przewagę nad drugim Norbertem Micheliszem, który zakończył pierwsze zmagania na drugiej pozycji.

Jako trzeci linię mety przeciął Gabriele Tarquini z przewagą ponad sześciu sekund nad Ma Qing Hua, Yvanem Mullerem i Sebastienem Loebem, który osiągnął ostatecznie szóstą pozycję.

Siódma lokata należała do Mehdi Bennaniego, który utrzymywał bezpieczną przewagę nad Robem Huffem, który znalazł się ostatecznie na ósmej pozycji.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Tiago Monteiro, który startował z ostatniego pola i Hugo Valente.

Image © Citroen Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE