Menu

Tiago Monteiro zwycięża w drugim wyścigu w Japonii po wyśmienitym starcie z drugiej linii

Tiago Monteiro / Honda

Tiago Monteiro zwyciężył w drugim wyścigu na japońskim obiekcie Motegi prezentując wyśmienity start i dobre tempo. Drugą pozycję wywalczył ostatecznie Hugo Valente tuż przed Rob’em Huff’em.

Wyśmienitym startem z drugiej linii popisał się Tiago Monteiro, który jeszcze przed pierwszym zakrętem zdołał wyprzedzić Hugo Valente i Nicky Catsburga, który spadł ostatecznie na ósmą lokatę i objął prowadzenie.

Swoje pozycje poprawili również Muller, Ma, Tarquini i Lopez, który już na pierwszym kółku musiał pożegnać się z wyścigiem z powodu problemów z kołem. Na dalszych miejscach znajdowali się Catsburg, Huff, Loeb i Lapierre, który zamykał czołową dziesiątkę.

Świetną walkę o czwartą pozycję stoczyli Tarquini i Ma Qing Hua, który nie zdołał powstrzymać doświadczonego Włocha i stracił swoją lokatę. Chińczyk nie dał jednak za wygraną i w jedenastym zakręcie zdołał odebrać straconą pozycję, jednak kontakt pomiędzy oboma zawodnikami spowodował, że kierowca Citroena znalazł się poza torem.

To wszystko bardzo sprawnie wykorzystał Rob Huff, który awansował na czwarte miejsce przed Tarquiniego i Sebastiena Loeba.

Pech na piątym okrążeniu dopadł jadącego na trzeciej lokacie Yvana Mullera, u którego w samochodzie doszło do problemów z mocowaniem maski Citroena. Francuz opóźnił hamowanie do jednego z zakrętów i uderzył w tył auta Hugo Valente, co spowodowało uszkodzenie mocowania.

Sędziowie wyścigowi zdecydowali się nakazać Francuzowi zjechać do alei serwisowej na naprawienie usterki, co kierowca Citroena uczynił i spadł na ostatnią, piętnastą pozycję po powrocie na tor.

Próbę wyprzedzenia Roba Huffa, na ósmym okrążeniu podjął Gabriele Tarquini, który zrównał się z Brytyjczykiem, jednak w lepszej sytuacji znajdował się kierowca Łady, który obronił swoją lokatę. To wszystko wykorzystał Sebastien Loeb, który wyprzedził Włocha na długiej prostej i awansował na czwartą lokatę tuż za plecy Huffa.

Sebastien Loeb z okrążenia na okrążenie próbował wyprzedzić jadącego na trzeciej lokacie Roba Huffa, jednak Brytyjczyk nie dawał za wygraną i mimo słabszego auta bronił swojej wysokiej pozycji. W walkę o trzecie miejsce wmieszał się także Tarquini, który po błędzie Francuza awansował na czwarte miejsce, jednak kierowca Citroena zdołał wydrzeć straconą pozycję tuż przed metą wyprzedzając Włocha na ostatniej prostej.

Drugi wyścig na torze Motegi padł łupem Tiago Monteiro, który od samego startu nie pozwolił się wyprzedzić i zbudował ponad dziewięcio-sekundową przewagę nad drugim Hugo Valente. Trzecie miejsce przypadło ostatecznie Robb’owi Huff’owi, który minął linie mety przed Sebastienem Loebem i Gabriele Tarquinim.

Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Ma Qing Hua, Tom Chilton, Tom Coronel, Nicolas Lapierre i Stefano D’Aste, który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © Alexandre Guillaumot / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE