Menu

Yvan Muller wygrywa w drugim wyścigu WTCC w Chinach

Yvan Muller / Citroen Racing

Yvan Muller dopełnił świetny weekend Citroena wygrywając w drugim wyścigu na torze w Szanghaju. Na drugiej pozycji linię mety minął Gabriele Tarquini przed Jose Marią Lopezem.

Dobrym startem z drugiej lokaty popisał się Gabriele Tarquini wyprzedzając Hugo Valente i utrzymując za sobą Yvana Mullera. Prowadzenie Włocha trwało jednak do ósmego okrążenia, kiedy Francuz zdołał wysunąć się na pierwszą lokatę, której nie oddał do samego końca drugiej rywalizacji.

Utrata prowadzenia przez Tarquiniego nie spowodowała jednak spadku jego koncentracji, którą utrzymywał do samego końca wyścigu broniąc się przed Jose Marią Lopezem i jadącym za nim Sebastienem Loebem. Kierowca fabrycznej Hondy minął linię mety z przewagą jedynie 0.025 sekundy nad trzecim Argentyńczykiem.

Czwarta lokata przypadła Sebastienowi Loebowi, który uplasował się przed Robem Huffem, Tiago Monteiro i Mehdim Bennanim.

Lokalny bohater, Ma Qing Hua, zakończył rywalizację na ósmym miejscu przed dziewiątym Nicolasem Lapierrem i Johnem Filippim, który zamknął czołową dziesiątkę.

Zdobywa pole position do drugiego wyścigu, Hugo Valente stracił prowadzenie już na samym początku rywalizacji, powracając na pierwsze miejsce po szerokim wyjeździe Włocha w pierwszym zakręcie. Kontakt pomiędzy dwójką kierowców spowodował wypadnięcie Francuza z toru i uszkodzenie Chevroleta, co zakończyło wyścig Valente.

Rywalizacji nie ukończył również Nicky Catsburg, natomiast Tom Chilton i Tom Coronel nie byli w stanie wyjechać na tor po problemach z wyścigu numer jeden.

Image © Vincent Curutchet / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE