Menu

Nasser Al-Attiyah wystartuje w wyścigu WTCC w Katarze

Nasser Al-Attiyah

Zdobywca tytułów w rajdach i wielokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich Nasser Al–Attiayh wystartuje w przyszłym miesiącu w wyścigu WTCC w rodzinnym Katarze.

44-letni Katarczyk jest dwukrotnym zwycięzcą Rajdu Dakar, 11-krotnym mistrzem Samochodowych Mistrzostw Środkowej Azji. Pracował jako ambasador UNICEFU. Został wielokrotnym medalistą Igrzysk Azji w strzelaniu do rzutek oraz brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w tej dyscyplinie.

Wyścig WTCC Kataru odbywać się będzie od 26-27 listopada na torze Losail International Circuit w pobliżu Doha i będzie to wyścig nocny. Katarczyk wystartuje Chevroletem Cruze TC1 zespołu Campos Racing.

To będzie dla mnie prawdziwy zaszczyt reprezentować swój kraj, Katar, w pierwszych wyścigach Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w moim kraju - powiedział Nasser Al-Attiyah.

Katar z powodzeniem gości zawody MotoGP już od wielu lat, tegoroczny wyścig WTCC zwiększy tylko reputację kraju jako miejsca sportowego. Byłem dumny, gdy dowiedziałem się, że WTCC przyjedzie do Kataru, jednak jeszcze bardziej jestem dumny z tego, że będę częścią tej akcji, nawet jeśli będę musiał się wiele nauczyć i przyzwyczaić do trybu wyścigowego.

Nigdy nie jeździłem samochodem przednionapędowym. Chcę być konkurencyjny dla rywali, ale moje cele będę inne niż rywali. Jestem ambasadorem Azji Środkowej i będę robić wszystko by podkreślić Katar, jako ważną część w świecie sportów motorowych - podsumował Katarczyk.

Francois Riberio, promotor WTCC i szef Eurosports Events: „Bardzo miło nam powitać Nassera Al-Attiyaha w rodzinie WTCC, podczas pierwszej naszej wizyty na Bliskim Wschodzie. Będzie to pierwszy nocny wyścig - potwierdził Riberio.

Sportowe CV Nassera jest bogate i jest to prawdziwy zaszczyt, że przyjął nasze zaproszenie na jego ojczysty wyścig. Ma wielki charakter i jest prawdziwym ambasadorem. Cieszymy się na wspólną współpracę i zainteresowanie kibiców oraz mediów jego debiutem.

Image © MINI Motorsport Communications

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE