Menu

Jose Maria Lopez zdobywa pole position do pierwszego wyścigu WTCC na torze w Tajlandii

Jose Maria Lopez / Citroen Racing

Jose Maria Lopez wywalczył pole position do pierwszego wyścigu WTCC w Tajlandii i jako jedyny kierowca na torze zszedł poniżej 1:38 wyprzedzając wszystkich swoich zespołowych kolegów z ekipy Citroen Racing, którzy znaleźli się na pozycjach od drugiej do czwartej.

Swoją walkę o pierwsze pole startowe bardzo sprawnie rozpoczął Jose Maria Lopez, który okazał się najszybszym kierowcą w pierwszej sesji kwalifikacyjnej i bez problemu awansował do Q2, w której nie znalazł się ostatecznie Gabriele Tarquini, który pierwszą rywalizację w Tajlandii rozpocznie z końca stawki z powodu kary przesunięcia o pięć pozycji na starcie. Słabsze tempo w Q1 zaprezentował także Nicolas Lapierre, który zanotował dopiero czternasty czas.

Problemy w pierwszej sesji treningowej dopadły Toma Coronela i Stefano D’Aste, którzy zakończyli kwalifikacje z tyłu stawki, natomiast John Filippi, Tom Chilton i Hugo Valente, którzy również rywalizują Chevroletami Cruze, zdołali awansować do dalszej części kwalifikacji.

W drugiej sesji bardzo dobrym tempem popisał się Mehdi Bennani, który okazał się najszybszym kierowcą na torze i utrzymał za sobą wszystkie fabryczne Citroeny.

Dobre okrążenie i jedyne szybkie kółko w Q2 wykonał natomiast Yvan Muller, który zdołał wyprzedzić Jose Marię Lopeza, Sebastiena Loeba i Ma Qing Hua, którzy próbowali swoich sił kilkukrotnie, jednak nie zdołali wyprzedzić swojego bardziej doświadczonego kolegi i zamknęli czołową piątkę awansującą do finałowej sesji kwalifikacji.

Szósty czas uzyskał ostatecznie Hugo Valente, który znalazł się tuż przed Nicky’em Catsburgiem w Ładzie i Tomem Chiltonem w Chevrolecie.

Czołową dziesiątkę uzupełniły dwie Hondy. Tiago Monteiro znalazł się tuż przed Norbertem Micheliszem z ekipy Zengo Motorsport, który do drugiego wyścigu wystartuje z pierwszej lokaty.

Poza pierwszą dziesiątką znaleźli się Rob Huff, który w ostatnich sekundach został wypchnięty przez Tiago Monteiro oraz John Filippi, który utknął w korku na swoim szybkim okrążeniu.

Finałowa sesja kwalifikacyjna wypadła najlepiej dla Jose Marii Lopeza, który jako jedyny kierowca na torze zdołał pokonać barierę 1:38 i wywalczył pole position do pierwszego wyścigu w Tajlandii, wyprzedzając ostatecznie Sebastiana Loeba, który ustawi się na drugim polu startowym.

Drugą linię uzupełnili Yvan Muller przed Mehdim Bennanim, natomiast piąty czas padł łupem Ma Qing Hua.

Image © Jean Michel Le Meur / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE