Menu

Tiago Monteiro wygrywa drugi wyścig WTCC w Tajlandii

Tiago Monteiro / Honda

Tiago Monteiro zwyciężył w drugim wyścigu WTCC w Tajlandii, po ingerencji sędziów wyścigowych z powodu niskiej widoczności i ciemności na torze. Na drugiej pozycji rywalizację zakończył Sebastien Loeb tuż przed Ma Qing Hua.

Norbert Michelisz obronił pierwszą lokatę startową przed Tiago Monteiro i Tomem Chiltonem, którzy znaleźli się na drugiej i trzeciej pozycji. Dobrym startem popisali się także kierowcy Citroena, jednak już na pierwszym okrążeniu z rywalizacją pożegnał się Yvan Muller, który po kontakcie z Ma Qing Hua uszkodził przednie lewe koło. W całe zajście uwikłany był także Mehdi Bennani, jednak Marokańczyk zdołał powrócić do rywalizacji.

Awans na starcie zanotował także Jose Maria Lopez, który w pierwszej rywalizacji zdobył mistrzowski tytuł, jednak błąd i wyjazd poza tor spowodował, że Argentyńczyk spadł o kilka pozycji i znalazł się za Sebastienem Loebem i Ma Qing Hua.

Trzecie okrążenie drugiego wyścigu przyniosło zmianę na pozycji lidera. Swoją dobrą prędkość na prostej bardzo sprawnie wykorzystał Tiago Monteiro, który zdołał poradzić sobie z Norbertem Micheliszem, który otrzymał po krótkiej chwili karę przejazdu przez boksy za złamanie regulaminu odnośnie parku zamkniętego.

Swoją szansę na zdobycie większej ilości punktów wykorzystał także Sebastien Loeb, który awansował na drugą lokatę po wyprzedzeniu Toma Chiltona, za którym bardzo szybko znaleźli się Ma Qing Hua i Gabriele Tarquini, który zamykał czołową piątkę.

Chińczyk z Citroena po kilku okrążeniach podążania za Tomem Chiltonem, wykorzystał prędkość swojego auta, co pozwoliło wyprzedzić Brytyjczyka w Chevrolecie i awansował na trzecią lokatę tuż za Sebastiena Loeba, do którego tracił jednak ponad pięć sekund.

Słabsze tempo Toma Chiltona bardzo szybko wykorzystał także Jose Maria Lopez, który najpierw poradził sobie z Gabriele Tarquinim, a następnie awansował na czwartą lokatę za plecy Ma Qing Hua.

Tom Chilton nie zaliczy ostatecznie drugiego wyścigu w Tajlandii do udanych. Brytyjczyk po stracie pozycji na rzecz Jose Marii Lopeza, stracił kolejne trzy lokaty i spadł na ósme miejsce.

W międzyczasie swoje tempo poprawił Sebastien Loeb, który zbliżył się do prowadzącego Portugalczyka na wie sekundy, jednak sędziowie wyścigowi na dwa okrążenia przed metą postanowili zatrzymać wyścig z powodu zbyt niskiej widoczności na torze po zapadnięciu zmroku.

Tym samym rywalizację w drugim wyścigu na torze Buriram w Tajlandii wygrał Tiago Monteiro przed Sebastienem Loebem i Ma Qing Hua.

Czwarta lokata należała ostatecznie do Jose Marii Lopeza, który wyprzedził powracającego na piąte miejsce Toma Chiltona. Szósty ostatecznie rywalizację zakończył Gabriele Tarquini przed Robem Huffem, Mehdim Bennanim, Stetefano D’Aste i Tinem Sritraim, który zamknął czołową dziesiątkę.

Startujący z pole position Norbert Michelisz zakończył rywalizację na trzynastej pozycji, po odbyciu kary przejazdu przez boksy.

Image © Francois Flamand / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE