Menu

Citroen pozostaje w WTCC do końca 2016 roku

Jose Maria Lopez / Citroen Racing

Citroen wystartuje w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych w sezonie 2016, jednak po trzecim roku startów opuści rywalizację.

Francuski producent zdominował mistrzostwa WTCC po dołączeniu do stawki w 2014 roku, zatrudniając Yvana Mullera, Sebastiena Loeba, Ma Qing Hua i Josę Marię Lopeza, który sięgnął po dwa z rzędu tytuły mistrza świata.

Citroen dwukrotnie sięgał także po mistrzostwo producentów, jednak decyzja Grupy PSA Peugeot Citroen o zaangażowaniu się w Formułę E z marką DS oznacza, że program WTCC, jaki i WRC, zostały bardzo mocno odchudzone, czego konsekwencją jest opuszczenie serii WTCC po sezonie 2016.

Mistrzowski producent zdecydował także, że w przyszłorocznym sezonie wystawi jedynie dwa samochody, przy zachowaniu obecnego mistrza Jose Marię Lopeza i Yvana Mullera, nie pozostawiając tym samym miejsca dla Ma Qing Hua i Sebastiena Loeba.

Nadal zdeterminowani z większością naszych zasobów, będziemy bronić naszych tytułów z zespołem i dwoma samochodami - potwierdził Yves Matton.

Wraz z nadejściem nowego, ambitnego producenta, spodziewamy się, że rywalizacja w przyszłym roku będzie jeszcze trudniejsza. Pechito i Yvan są przyzwyczajeni do współpracy między sobą i osiągania sukcesów dla zespołu, co jest ich priorytetem numer jeden. W przyszłym roku, będą musieli jeszcze bardziej współpracować, aby umożliwić Citroenowi zakończenie programu z sukcesem - dodał Francuz.

Zadowolenia z pozostania w zespole Citroen na sezon 2016 nie kryli także kierowcy, którzy w przyszłorocznej rywalizacji będą bronić barw ekipy w WTCC - Jose Maria Lopez i Yvan Muller.

Ostatnie dwa lata mojej kariery były bez wątpienia niesamowite. Jestem więc zachwycony, że będę mógł konkurować z Citroenem w 2016 roku - powiedział Jose Maria Lopez. Będziemy nadal razem współpracować, tak aby Citroen C-Elysee WTCC pozostał wiodącym autem w kategorii. Naszym celem jest obrona tytułów!

Jestem dumny, że będę brał udział w budowaniu tego, co jest obecnie najlepszym zespołem w WTCC. Zostałem zaszczycony i wybrany do dalszego konkurowania w imieniu Citroena - dodał Yvan Muller. Musimy dostosować się do nowego kształtu zespołu, ale możemy liczyć na talent i doświadczenie zespołu, aby utrzymać ten sam poziom doskonałości.

Image © Citroen Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE