Menu

Jose Maria Lopez zamierza odejść z Citroena w 2017 roku

Jose Maria Lopez

Dwukrotny mistrz serii WTCC, Jose Maria Lopez, przyznał, że ciężko będzie mu kontynuować dalsze zmagania dla zespołu Citroena, po tym jak francuski producent wycofa się z serii samochodów turystycznych.

Citroen od sezonu 2017 począwszy zamierza skupić się na Rajdowych Mistrzostwach Świata, a tym samym wycofać się z serii WTCC.

Lopez z kolei, który związany jest z Citroenem od 2014 roku, zamierza kontynuować starty dla zespołu w 2016 roku obok Yvana Mullera.

Mam roczny kontrakt, ale zobaczymy co wydarzy się w 2017 – powiedział w rozmowie z Motorsport.com. Wiemy już, że Citroen wycofa się z WTCC, dlatego pozostanie z nimi będzie dla mnie trudne. Dopóki czegoś nie zaoferują, nie wiem, obecnie nie mam innej kategorii. Nie pójdę do rajdów, to nie moja specjalność.

Na chwilę obecną Argentyńczyk nie posiada wyszczególnionego planu choć w jego zasięgu pozostaje kilka rozwiązań, m.in. start w 24H Le Mans czy w serii DTM. Nie wyklucza on także dalszych występów w WTCC, lecz z innym zespołem.

Z drugiej jednak strony Lopez zdaje sobie sprawę, że wywalczenie wszystkich rekordów, jakie zdobył na przestrzeni tych dwóch wspólnych lat, byłoby niemożliwe bez Citroena i bardzo dobrze przygotowanego C-Elysee. Kontynuacja współpracy w przyszłym roku to dla niego duży przywilej i nie miał on żadnych wątpliwości, by pozostać w zespole na następny sezon.

Dużą część z tego, co osiągnąłem, zawdzięczam samochodowi. Był dla mnie niesamowity. Nasz samochód dominował przez dwa lata, dzięki czemu łatwiej było nam wykonywać naszą pracę.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę z Citroenem [przez kolejny rok]. To wielka rodzina, wspaniały zespół, więc dla mnie to duży przywilej.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE