Menu

Lopez wygrywa przedostatni wyścig sezonu WTCC

Jose Maria Lopez

Tegoroczny Mistrz Świata serii WTCC, Jose Maria Lopez, wywalczył dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie, wyrównując swój rekord za sprawą wygranej w pierwszym wyścigu w Katarze. Na Losail International Circuit przy sztucznym oświetleniu Lopez finiszował przed Mehdim Bennanim.

Mocny start zaliczyli kierowcy Citroena. Lopez uciekł, a Loeb zaatakował do pierwszego zakrętu Bennaniego. Po kolejnym zakręcie i błędzie Loeba, Mehdi wyprzedził jednak na nowo Francuza, a zaraz za nim zrobił to rodak Loeba, Hugo Valente. Ta walka była ozdobą pierwszych okrążeń. W pierwszym zakręcie z toru wypadł i obrócił się Tarquini.

Zaraz za nimi o 5 miejsce walczyli Michelisz i pozostyali kierowcy fabryczni Citroena, Ma i Muller.

O ile walka na początku stawki uspokoiła się, to w środku oraz z tyłu można było podziwiać wiele akcji zaczepnych. Pogoń o 5. miejsce rozpoczął Muller, jednak wąski tor w Katarze nie pomagał mu w atakach. Świetne tempo utrzymywał Pechito Lopez, który zyskiwał blisko 0.4s na każdym okrążeniu i rozpędzał się z okrążenia na okrążenie.

Muller podjął się konfrontacji z Ma. Niestety Francuz nie mógł sobie poradzić z chińskim kolegą z zespołu. Sytuację chciał wykorzystać Michelisz, który zaczął zbliżac się i naciskać na Mullera, ale dla niego też bylo ciężko znaleźć miejsce na wyprzedzenie.

Pod koniec wyścigu tempo złapał Loeb. Zbliżył się do Valente, jednak miał ten sam problem co wszyscy kierowcy - brak miejsca na wyprzedzenie.

Wyścig wygrał Lopez, po raz 10 w tym sezonie. Drugi był Bennani, a trzeci Valente.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE