Menu

Muller wicemistrzem serii WTCC 2015 po zwycięstwie w finałowej rundzie

Yvan Muller / Citroen C Elysee

Na torze Losail w Katarze odbył się ostatni wyścig sezonu serii WTCC. Tytuł mistrza zapewnił sobie w Chinach Jose Maria Lopez, obrońca tytułu z 2013 roku. Ostatni raz w serii WTCC wystąpił Sebastien Loeb, który przechodzi do ekipy Peugeota i zamierza wystartowac w słynnym rajdzie Dakar.

W ostatniej rundzie zwycięstwo odniósł jednak Yvan Muller z Citroena. Francuz finiszował przed drugim Sebastienem Loebem, dzięki czemu zapewnił sobie wicemistrzostwo 2015.

Kolejność wyścigu jak zwykle była odwrócona w przypadku pierwszej dziesiątki w kwalifikacjach przed wyscigiem.

Z Pole Position wyruszył John Filippi. Obok niego ustawił sie Yvan Muller a za nimi Ma i Michelisz. Francuz pogubił sie na starcie i popełnił falstart. Muller świetne wystartował i objął prowadzenie, jednak w 1 zakręcie odebrał mu je Filippi. Z tyłu stawki działo się wiele. Po kolizji odpadli z rywalizacji d'Aste i Catsburg, a Tom Chilton spadł na koniec stawki. Z tego powodu na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Uformnowała się czołówka w postaci Filippi, Muller, Ma, Michelisz, Loeb, Bennani. Między Bennanim i Micheliszem trwała walka o zwycięstwo w klasyfikacji Yokohama Trophies.

Po zjeździe samochodu bezpieczeństwa Filippi był atakowany do pierwszego zakrętu przez Mullera i został wypchnięty z toru. Chwile potem Filippi dostał karę przejazdu przez aleję za falstart. Muller objął prowadzenie przed Ma oraz Micheliszem. Z dalszych pozycji atakował Lopez, również Tarquini pięknie wyprzedził Lapierre'a.

Podczas, gdy czołowka jechała zgodnie równym tempem, z tyłu znudzony Pechito postanowił pozwiedzać pobocza. Tom Coronel także wyjechał poza tor mimo problemów z wyciekającym olejem.

Na 4 okrążenia przed końcem w końcu Lopez uporał się z Lapierr'em i awansował na 9. miejsce.

Na czele wciąż jechał Muller, a dystans do niego zaczął tracic Ma. Michelisz wyczuł szansę i przyspieszył. W grze liczyła się klasyfikacja generalna Yokohama Trophies.

Za Loebem jechał Bennani, czyli rywal do tytułu Michelisza. Muller wygrał ostatni wyścig sezonu, przed Ma Quing Hua oraz Norbertem Micheliszem.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE