Menu

Stefano D’Aste traci punkty po falstarcie w pierwszym wyścigu w Katarze

Stefano D'Aste / Munnich Motorsport

Stefano D’Aste z zespołu Munnich Motorsport stracił dziesiątą lokatę, którą wywalczył w pierwszym wyścigu na torze w Losail w ostatniej rundzie Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych.

Włoch do pierwszego wyścigu w Katarze startował z trzynastej lokaty i po dobrej jeździe wskoczył na punktowane dziesiąte miejsce, jednak sędziowie po zakończeniu rywalizacji dopatrzyli się u kierowcy Munnich Motorsport falstartu, co zakończyło się trzydziesto-sekundową karą.

D’Aste po otrzymaniu kary dodania trzydziestu sekund do ostatecznego czasu pierwszego wyścigu, spadł z dziesiątej na siedemnastą lokatę i stracił punkty w klasyfikacji kierowców na rzecz Nicolasa Lappiere’a, który wskoczył na dziesiąte miejsce.

Drugim zawodnikiem, który otrzymał karę za falstart, jednak tym razem w drugim wyścigu, był John Filippi startujący z pole position. W przeciwieństwie do Włocha, Francuz musiał odbyć swoją karę podczas rywalizacji i pojawić się w alei serwisowej, co skutkowało spadkiem na piętnastą lokatę i utratą szans na kolejne punkty.

Image © Frederic Le Floc'h / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE