Menu

Polestar Cyan Racing pozytywnie rozpoczyna testy przed startem sezonu WTCC 2016

Volvo S60 / Polestar Cyan Racing

Polestar Cyan Racing rozpoczęło program testowy nowego Volvo S60, w ramach przygotowań do przyszłorocznego sezonu Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych FIA.

Przetestowaniem nowego auta Volvo S60 o specyfikacji TC1 zajęli się kierowcy rozwojowi zespołu Polestar Cyan Racing, Thed Björk, Robert Dahlgren i Fredrik Ekblom.

Wykonaliśmy kilka kroków naprzód z samochodem od naszych pierwszych testów. Jest jeszcze bardzo wcześnie, ale doświadczenie, które do tej pory zdobyłem, jest jednak bardzo obiecujące” - powiedział Thed Björk, panujący mistrz serii STCC.

Menedżer zespołu, Fredrik Wahlén dodał: Byliśmy w stanie zakończyć nasz test zgodnie z planem i jak dotąd bez większych problemów, który zapewnił nam wiele odpowiedzi na nasze pytania.

Faza rozwoju jest nadal na początkowym etapie, gdzie obecnie tworzymy fundamenty dla naszego ataku w WTCC. Mamy większość prac rozwojowych jeszcze przed nami, ale pozwoliło nam to pozytywnie rozpocząć nasz program testowy.

Zespół rywalizację w Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych rozpocznie w 2016 roku wystawiając dwa nowe auta, natomiast nazwiska dwóch kierowców ogłosi przed końcem 2015 roku.

Image © Polestar Cyan Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE