Menu

Gregoire Demoustier dołącza do zespołu Sebastien Loeb Racing na sezon 2016 WTCC

Gregoire Demoustier

Prywatny zespół Citroena, Sebastien Loeb Racing, potwierdził podpisanie umowy na sezon 2016 z francuskim kierowcą Gregoirem Demoustierem. Jego partnerem w zespole będzie Mehdi Bennani.

Fracuz wcześniej rywalizował w serialach GT – odniósł zwycięstwo w francuskich mistrzostwach GT oraz Blancpain Endurance. W 2015 roku przeniósł się do kategorii samochodów turystycznych, by w WTCC reprezentować zespół Craft Bamboo. W klasyfikacji generalnej finiszował on na 20. pozycji.

Cieszę się, że dołączam do składu Sebastien Loeb Racing, który pokazał jak wykorzystać Citroen C-Elysee - powiedział kierowca.

Mehdi Bennani miał doskonały sezon i nie ma żadnych tajemnic na tym poziomie. Nauczyłem się mnóstwo podczas mojego pierwszego sezonu, jednak mój cel będzie inny w przyszłym roku. Moja ambicja będzie większa i liczę na mocne rezultaty w niezależnej klasie.

Jestem bardzo zadowolony z możliwości poprowadzenia C-Elysee. To bardzo konkurencyjny samochód, ale jestem ciekaw jak się zachowa, kiedy zasiądę za kierownicą. Jestem jednak pewny siebie i pełen nadziei!

Zespół Sebastien Loeb Racing planuje w nadchodzącym sezonie wystawić trzeci samochód, który poprowadziłby Ma Qing Hua.

Image © Frederic Le Floc'h / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE